dec 22, 2017
1208 Views
Komentáre vypnuté na Ako získať bezchybné preklady textov bez námahy a straty času

Ako získať bezchybné preklady textov bez námahy a straty času

Written by

Ak potrebujete preklady textov z alebo do cudzieho jazyka, ktorý neovládate na potrebnej úrovni, najlepším riešením je osloviť profíkov.

Prečo by ste sa s prekladmi nemali trápiť sami? Vďaka skúsenému prekladateľovi využijete svoj čas efektívnejšie a námahu môžete investovať do niečoho, čo má pre vás väčšiu hodnotu. A zároveň budete mať istotu, že sú preklady bez chýb.

Anglická škola Flagwork vám preloží texty do 15 jazykov. Okrem tradičného prekladu do angličtiny, nemčiny či ruštiny si poradí aj s menej štandardnými jazykmi ako holandský alebo nórsky.

Texty na preklad stačí vložiť do prílohy priamo na stránke a obratom získate cenovú ponuku na mieru. Podklady môžete odoslať aj e-mailom, poštou či priniesť osobne.

Cenník prekladu je individuálny a závisí hlavne od týchto faktorov:

  • rozsah textu,
  • kombinácia jazykov,
  • odbornosť textu,
  • doba dodania.

Bežný termín dodania hotového prekladu je 7 pracovných dní. Ak texty potrebujete skôr, vyberiete si expresné dodanie. Preklady získate buď ešte v ten deň, alebo do 3 pracovných dní.

Špecializovaní prekladatelia aj rodení hovorcovia

Podľa čoho spoznáte, že prekladateľ je vhodný práve pre vaše texty? Na úvod vychádzajte z oblasti, s ktorou texty súvisia. Ideálny prekladateľ precízne ovláda jazyky na oboch stranách prekladu, a zároveň sa venuje danému odvetviu.

To je základný predpoklad, aby v textoch odhalil špecifiká, preložil ich bezchybne a použil správnu terminológiu. Aby presne odhadol, aký jazyk používa cieľová skupina. Tak zabezpečí, že preklad bude pre publikum prirodzený.

Tím overených prekladateľov so širokým zameraním dokáže spracovať texty z rôznych oblastí. Od prezentácie cez úradnú komunikáciu až po firemné webové stránky.

V niektorých prípadoch môže preklady vyladiť do dokonalosti rodený hovoriaci. Jeho korektúra sa zíde hlavne vtedy, keď texty publikujete verejne. Keď sa nimi prezentujete napríklad online.

Ako vám native speaker pomôže? Postará sa o špičkovú kvalitu každého detailu. Precíznou jazykovou a významovou úpravou získate pridanú hodnotu, ktorá sa odrazí na celkovom dojme z preloženého textu.

Rodený hovoriaci opraví štylistické nepresnosti a odhalí netypické konštrukcie či frázy.

Či vám postačia štandardné preklady textov, alebo sa vám zíde aj korektúra od native speakera, nebojte sa osloviť profesionálnych prekladateľov.

 

Article Categories:
Ako na to