mar 29, 2016
6039 Views
Komentáre vypnuté na NEUROBTE SI ŠKODU – DOMÁCE ČISTENIE ČALÚNENIA

NEUROBTE SI ŠKODU – DOMÁCE ČISTENIE ČALÚNENIA

Written by

Vyzerá vaša sedačka podobne ako na fotografii? Zrejme máte malé deti a čo to, si už zažila.

Rôzne škvrny od nápojov, tuhej stravy, prachu, špiny urobili svoje a sedačka už nie je zďaleka to, na čo sa podobala.

Domáce čistenie

Nečudujeme sa, že vám stav sedačky už začína vadiť a prekážať. V mnohých prípadoch neestetický vzhľad máme tendenciu maskovať rôznymi dekami, či vankúšmi. Návšteva síce nevidí optický stav, dôležité však je vedomie, že my ho vieme. Treba s tým niečo urobiť. Obchod ponúka množstvo nepreberných prípravkov na čistenie.

Vanish, suchá pena a iné množstvo bežne dostupných prípravkov na čistenie ponúkajú zázraky. Pozor nedajte sa oklamať, úspešnosť vyčistenia sedačky nie je celkom iba vo vašich rukách. Prvú dôležitú časť zvládnete – rozpustiť špinu. Následne sa môžete pokúsiť ju vyutierať do mikrovláknových utierok. Ale výsledok nebude stále nič moc. Naopak v mnohých prípadoch je efekt po čistení oveľa horší ako pred čistením. Bez odsatia znečistenia ste zatlačili špinu oveľa hlbšie do sedačky, zvýraznili sa mapy a nedajbože, agresívnym čističom sa mohli silne čistené miesta aj odfarbiť!

 

Potrebujete extraktor, dobrý prípravok a excelentné poradenstvo ako na to

PR4Extraktor alebo ľudovo povedané tepovač dokáže 2 úžasné veci. Vstrekovať prípravok do čalúnia, ktorý špinu a fľaky rozpúšťa a odsávať rozpustenú špinu až z hĺbky čalúnenia. Až takýmto profesionálnym čistením sedačiek dosiahnete požadovaný efekt.

Dnes je na trhu množstvo firiem, kde môžete využiť za poplatok požičanie profesionálneho tepovača. Ale vyhnite sa firmám, ktoré sa nevenujú čisteniu, radšej si tepovač požičajte od profesionálov, ktorí aj skutočne čalúnenie čistia. Iba tí vám vedia povedať optimálny postup, ktorý zohľadní stav vašej sedačky, mieru jej znečistenia a podrobne vysvetlia i návod na obsluhu, odporučia vhodný prípravok.

Takto vyškolení môžete očakávať dobrý výsledok, ktorý bežne nedosiahnete. Nehovoriac o tom, že profesionál vás oboznámi s najrôznejšími trikmi, nakoľko práca s extraktorom vyžaduje aj určitú dávku zručnosti a skúseností.

V prípade, že sa rozhodnete vyčistiť si sedačku svojpomocne nebojte sa pýtať sa, aký je správny postup. Zvoľte odbornú firmu, ktorá sa čistením čalúnenia zaoberá. Výsledok, ktorý dosiahnete vás určite pozitívne prekvapí. Nebude možno na úrovni ostrieľaného profesionála, ale rozhodne bude oveľa lepší ako čistenie bez odsávania.

Ak si čistenie netrúfnete, oslovte odbornú firmu, určite vám čalúnený nábytok radi hĺbkovo vytepujú tak, aby výsledok bol čo najlepší.

 

Article Categories:
Ako na domácnosť