máj 3, 2015
2261 Views
Komentáre vypnuté na Hľadáte správnu autochladničku? Máme pre vás zopár tipov, ktoré sa oplatia!

Hľadáte správnu autochladničku? Máme pre vás zopár tipov, ktoré sa oplatia!

Written by

Na dnešnom trhu máte k dispozícií viacero druhov autochladničiek z ktorých si môžete vybrať. Ideálnym spôsobom ako udržať všetky vaše potraviny vždy čerstvé a v chlade je vybrať si autochladničku, ktorá spĺňa všetky individuálne požiadavky. Akú si ale vybrať?

Začneme najskôr tým, že si položíme otázku, kam chceme cestovať, ako dlho a akým spôsobom. Na základe toho si potom zúžime výber potenciálnych autochladničiek a vyberieme si tú správnu pre nás.

Autom na dovolenku

423_477_0_1417120784

V prípade, že sa chystáte na rodinnú dovolenku alebo inú tomu podobnú cestu, vhodné sú termoelektrické chladničky. Ich výhodou je najmä ich nízka váha a ľahká manipulácia. Sú vhodné najmä pri cestách do krajín, kde nie sú extrémne vysoké teploty. Prekvapí vás taktiež ich cena, ktorá je oproti ostatným druhom autochladničiek pomerne nízka.

Obľúbené sú takisto autochladničky s funkciou NO FROST, vďaka čomu ich nemusíte odmrazovať. Ďalej máte možnosť vybrať si aj plynovú autochladničku. Tento typ sa hodí najmä pri cestách a pobytoch v karavane a kempoch. Chladničky na plyn sú výkonnejšie ako termoelektrické a navyše sú šetrné k životnému prostrediu.

Na ceste kamiónom

Ak patríte medzi vodičov kamiónu máme pre vás tip pre vhodnú autochladničku. Je ňou kompresorová autochladnička. Tieto autochladničky sú excelentne výkonné a žiadne teplotné výkyvy pre nich nie sú prekážkou. Vďaka ich spoľahlivému chladeniu a mrazeniu budú vaše potraviny a nápoje vždy čerstvé.

So špecifickými vlastnosťami

Ak hľadáte chladničku, ktorá si nevyžaduje žiadnu špeciálnu údržbu, správnou voľbou je absorpčná-hybridná autochladnička. Jej výkon je niekde medzi kompresovými a termoelektrickými chladničkami. Čo sa ale týka jej nevýhod, dôležité je podotknúť, že tieto autochladničky sú náročnejšie na spotrebu elektrickej energie.

Odolné voči nárazom sú pasívne autochladničky. Ak teda hľadáte autochladničku do náročnejších podmienok, práve tento typ je vhodný pre vás. Vďaka spoľahlivej izolácií budú vaše potraviny a nápoje vždy čerstvé a chránené za každých okolností.

 

Article Categories:
Ako na to