máj 6, 2015
2533 Views
Komentáre vypnuté na Z týchto potravín určite priberiete!

Z týchto potravín určite priberiete!

Written by

Svoju váhu v dnešnej dobe riešil alebo rieši aspoň raz za čas každý z nás. Niekto chce zdravo pribrať, niekto zhodiť nadbytočné kilogramy a niekto len uprednostniť zdravý životný štýl. Je to u každého rôzne, no priberanie na váhe má mnoho faktorov. Dedičnosť, nedostatok pohybu, ochorenie či zlé stravovanie. Jedlo vám dokáže pomôcť, ale tiež aj ublížiť a nie je to len o priberaní, ale tiež o zdravom životnom štýle či psychickom stave.

Čo by ste určite nemali jesť?

Ktoré potraviny sa teda podieľajú na priberaní? Ide predovšetkým o fast – foody, presolenú či nevyváženú stravu, vyprážané jedlá, sladkosti, ale aj alkohol, kávu či sladké nápoje.  Samozrejme aj to, že necvičíte a sedíte len za počítačom je obrovskou chybou. Najhoršie je, že počas dňa jete len dva krát za deň a večer sa prejete k „prasknutiu“. Je potrebné dodržiavať určité stravovacie návyky, ktoré vás zbavia týchto zlozvykov.

Zabudnite na ryžové chlebíčky

Niektoré ženy nahrádzajú pečivo ryžovými či kukuričnými chlebíčkami. Nezdá sa to, ale tieto potraviny nie sú vôbec také „diétne“, ako sa na prvý pohľad zdá. Rýchlo sa menia na tuk, ktorý sa samozrejme v tele ukladá a to sa môže skôr či neskôr ukázať na vašej váhe. Tiež si dávajte pozor na biele pečivo či vyprážané rezne. Aj vy milujete sladkosti? Bohužiaľ cukor je nepriateľom nášho tela. Pokiaľ sa však sladkého neviete vzdať, vsaďte na kvalitnú horkú čokoládu a doprajte si ju radšej doobeda. Pivo, víno či tvrdý alkohol tiež prispieva k nadbytočným kilám, takže toho sa určite vzdajte.

FOTO: designsoliman / Dollar Photo Club

Article Categories:
Ako na zdravie a krásu