máj 7, 2015
2481 Views
Komentáre vypnuté na Ako prispôsobiť vášmu dieťaťu detskú izbu

Ako prispôsobiť vášmu dieťaťu detskú izbu

Written by

Detská izba býva logicky jedna z najčastejšie sa prerábajúcich miestností bytu či domu. Ako rodičia by ste mali poznať, kedy je na zmenu ten pravý čas. Pokiaľ vaše dieťa nevyrastie, budete tými dospelými, ktorí sú zodpovední za jeho skutky a prípravu do života. To však neznamená, že ich nemôžete vhodne zapojiť do rozhodovania, ktoré sa ich týka. Aj premena ich izby k takýmto rozhodnutiam nepochybne patrí.

Pozor na dekorácie

Z pôrodnice ste si priniesli malý „uzlíček“, ale behom pár mesiacov sa z tohto „uzlíčku“ stal zvedavý lezec, a tak je potreba mu jeho priestor prispôsobiť.  To isté platí pre všetky ďalšie vývojové štádia. Nezostávajte len u väčšej postieľky a bezpečnostných ohradiek. I také dekorácie by mali zohľadniť to, ako sa vaša ratolesť postupne mení.

Žiadny prehnaný sortiment

Platí to hlavne pre predmety, ktoré často nechávame v detskej izbe z nostalgie. Pre rodičov býva väčšinou ťažké odstrániť odložené hračky alebo príliš malú prikrývku, zatiaľ čo sa deti s týmito vecami lúčia jednoduchšie. Samozrejme nemusíte nič vyhadzovať, pokiaľ je to stále pekné a použiteľné. Či už hračky a vybavenie schováte pre ďalšie dieťatko, pošlete ich ďalej medzi rodinu a známych alebo ich podarujete do detského domova.

Neignorujte prianie dieťaťa

Aj deti majú svoju vlastnú hlavu a už prakticky od začiatku ich života sa nájde niečo, čo sa im nepáči a dajú to aj patrične najavo.  Samozrejme, že nemusíte spraviť všetko, čo si vaša ratolesť zaumieni, ale ignorovať prianie vášho dieťaťa by nebol tým správnym rodičovským krokom. Platí to hlavne trochu neskôr, keď sa začne blížiť puberta a dieťa bude mať väčšiu tendenciu hovoriť napríklad o tom, čo si oblečie. Rešpektujte, že už nie je bábätko a snažte sa mu aspoň z časti vyhovieť.

oxanas / Dollar Photo Club

 

Article Categories:
Ako na to