nov 27, 2020
954 Views
Komentáre vypnuté na Zelená elektrina ako energia budúcnosti?

Zelená elektrina ako energia budúcnosti?

Written by

Náš svet funguje vďaka elektrine. Elektrina je najgeniálnejší objav, bez ktorého by sme nevedeli prežiť ani jeden deň. Všetky veci naokolo fungujú len vďaka elektrine. Bez nej by nesvietili svetla, nešla televízia, ani mikrovlnka, či práčka. Elektrina je preto veľmi potrebná, a preto je potrebné vyrábať ju ekologicky. Ako vyrábať zelenú elektrinu?

Dnes je veľmi nevyhnutné chrániť našu planétu. Vyčerpali sme z nej niekoľko prírodných zdrojov, denne ju znečisťujeme výfukovými plynmi a továrňami. Globálne otepľovanie už začína výrazne ovplyvňovať náš pobyt na zemi. Keďže elektrina sa tiež musí vyrábať, je potrebné robiť to ekologicky. Ako sa vyrába elektrina ekologicky?

Ako sa vyrába zelená elektrina?

Elektrina sa na našej planéte našťastie vyrába už ekologicky. Zelená elektrina je výrobok slnečnej, vodnej, alebo veternej energie. Práve tieto obnoviteľné zdroje dnes vieme využiť na výrobu zelenej elektriny, ktorá zároveň neznečisťuje našu planétu. Okrem týchto zdrojov, sa v súčasnosti začína využívať biomasa a biopalivá. Odpad z poľnohospodárskych plodín a odpadu sa zmieša a vzniká biomasa. Tá sa dá využiť na výrobu biopalív, ale aj na kúrenie, či vytváranie elektrickej energie. Táto možnosť je veľmi šetrná k našej zemi, keďže sa vieme efektívne zbaviť odpadu, ktorý by inak znečisťoval životné prostredie.

Aj na Slovensku sa začína pomaly rozbiehať takáto možnosť výroby zelenej elektriny. Pôvod energie tak nie je cudzí a viete tak využívať čisto slovenskú energiu. Aby sa ochránila naša planéta, továrne a fabriky sa snažia znížiť tvorbu dusíka, ktorý uniká do atmosféry a môže spôsobovať napríklad kyslé dažde, ktoré majú devastačné účinky na životné prostredie. Je čoskoro možné, že práve bioplyn nahradí aj palivo v autách a budeme sa môcť zbaviť výfukových plynov, ktoré tiež výrazne znečisťujú životné prostredie.

Nečakajte a začnite využívať zelenú elektrinu aj vy!

Article Tags:
·
Article Categories:
Ako na to