dec 3, 2020
705 Views
Komentáre vypnuté na Konferenčný stolík do obývačky: 6 tipov, ktoré vám uľahčia výber

Konferenčný stolík do obývačky: 6 tipov, ktoré vám uľahčia výber

Written by

Odpočívame pri nich, chceme, aby dobre slúžili a tiež veľmi dobre vyzerali. Reč je o konferenčných stolíkoch v našich obývačkách. Ako ale dosiahnuť, aby konferenčný stolík definitívne nezabil celý vzhľad obývacej izby? Poďme sa spoločne pozrieť na celkom 6 dobre mienených rád.

Ako obývačku zachrániť a vylepšiť sa dozvieme v prvých 3 radách a ďalšie 3 (z) rady sú potom katastrofické scenáre toho, ako môže vaša obývačka dopadnúť, ak sa niektorej z nich dopustíte. Sú tu preto, aby ste sa týchto chýb vyvarovali.

RADA č. 1 – Rozhliadnite sa, kam bude konferenčný stolík patriť!

Obývacia izba je miestom, kam si chodíme po práci či štúdiu oddýchnuť a načerpať sily. Ak vám teda chýba pekný konferenčný stolík, ktorý by zapadal do dizajnu celej izby, je v prvom rade potrebné sa rozhliadnuť a kriticky zhodnotiť, v akom štýle je celá izba vybavená. Nemá totiž cenu snažiť sa umiestniť barokovo-gotický rozkladací konferenčný stolík do študentskej futuristickej obývačky plnej čistých línií a jednoduchého nábytku.

Rada teda znie: Dobre sa rozhliadnite a zhodnoťte, v akom štýle je obývacia izba vybavená. V tomto štýle tiež kúpte konferenčný stolík. Ak túžite obývačku presvetliť, odporúčame jednoduchší konferenčný stolík biely alebo zo svetlého materiálu, najlepšie z dreva. Tiež kombinácia dreva a skla u konferenčných stolíkov spôsobuje pocit väčšieho svetla v miestnosti. Naopak honosnejšie zariadenej obývačke plnej starožitností a trofejí bude naopak slušiť majestátny masívny konferenčný stolík v rustikálnom či historickom štýle.

RADA č. 2 – Urobte pre konferenčný stolík miesto

Aj ten najkrajší a najvhodnejšie vybraný konferenčný stolík z masívu navždy zapadne, ak bude zaplnený vecami a najrôznejšími zbytočnosťami … Konferenčný stolík má slúžiť na odkladanie drobností – na hrnček s kávou, dobrôt na zobkanie pri sledovaní filmu alebo dnešný výtlačok novín. Rozhodne sa však nemá stať úložiskom všetkého možného a skladiskom toho, čo ešte nemá v byte svoje miesto. Konferenčný stolík bude plniť svoju funkciu len vtedy, ak bude slúžiť len k občasnému odkladaniu vecí.

Rada teda znie: Ešte pred nákupom konferenčného stolíka si dobre rozmyslite, kam bude stolík neskôr umiestnený a ak pre neho doteraz nie je dostatočné miesto, vytvorte ho.

RADA č. 3 – Nájdite vhodné spracovanie konferenčného stolíka

Drevený masív, alebo radšej sklo? Zaoblený, alebo radšej štvorcový konferenčný stolík? Rozhodnutie zadovážiť si vôbec nejaký konferenčný stolík sa môže zdať ako najdôležitejšie, opak je však pravdou. Minimálne rovnako dôležité tiež je, aké spracovanie tohto stolíku si vyberiete.

Kritériá sú nasledovné: výška, materiál, štýl a farba. V dnešnej dobe je už možné vyberať z takmer nepreberného množstva konferenčných stolíkov do obývačky, a tak sa nebojte hľadať presne ten, ktorý ste si vysnívali. Najobľúbenejším variantom býva praktický štvorcový konferenčný stolík, vyrobený z dreva, a to skôr v menšej výške tak, aby naň bolo pohodlné dosiahnuť zo sedačky. Konferenčné stolíky tiež môžeme nájsť so spodnou poličkou či bez nej.

Rada teda znie: Prevedenia stolíkov sú dnes už v celej škále a konferenčné stolíky môžeme nájsť v rôznych výškach, tvaroch, v rozličnom materiálovom spracovaní aj farbe. Ak už viete, po akom konferenčnom stolíku túžite, nebojte sa ho hľadať. Na internete, v kamenných obchodoch alebo si ho nakoniec môžete nechať urobiť na mieru.

Zrada č. 1 – Zle odmeraná výška konferenčného stolíka

Prvou zradou, ktorá môže pri kúpe konferenčného stolíka prísť, je zle odmeraná výška stolíka, ktorý chcete do obývačky umiestniť. Môže sa to zdať ako detail, ale pri každodennom používaní môže začať rýchlo vadiť, že sa pri sedení na sedačke musíte k stolíku vždy zohnúť.

A preto nezabudnite: Vždy je nutné dobre zmerať výšku sedacej súpravy v obývačke a zladiť ju s výškou konferenčného stolíka.

Zrada č. 2 – Konferenčný stolík zaberá pol izby

Vybrali ste si najkrajší konferenčný stolík, aký kto kedy videl, sedí vám k štýlu izby, ale nakoniec zistíte, že zasahuje od sedačky až k televízii a pre prechod izbou ho musí návštevník buď podliezť, alebo preskočiť.

A preto nezabudnite: Správny konferenčný stolík by okolo seba mal mať toľko miesta, aby ste ho mohli zo všetkých strán obísť. Ak bojujete s miestom, nebojte sa siahnuť po variante rozkladacieho konferenčného stolíka alebo konferenčného stolíka s kolieskami.

Zrada č. 3 – Stolík sa míňa s bežným životom vašej domácnosti

Deti sú aktívne, rady behajú a čím menší je priestor, tým vynaliezavejší pri hrách sú. Ak teda máte nejakého nezbedníka doma, myslite aj na naň. Dizajnový, ale menej stabilný konferenčný stôl s ostrými rohmi nebude v takom prípade tou ideálnou voľbou. Tiež ak viete, že ste vy, alebo niektorý z členov domácnosti, odborník na rozlievania nápojov, rozmyslite si dvakrát, aký materiál konferenčného stolíka zvolíte.

A preto nezabudnite: Pri výbere konferenčného stolíka myslite tiež na realitu vašej domácnosti. Pokiaľ už teraz viete, že bude konferenčný stôl skôr skladisko hračiek a bude čochvíľa potrebné ho čistiť, vyberte niektorý z materiálov, ktorý týmto potrebám zodpovedá. Rodiny často volia menší drevený stolík so zaoblenými rohmi či jednoducho menší, ale rozkladací konferenčný stolík pre prípad, že idú deti spať, a vy si chcete v súkromí či spoločnosti priateľov urobiť príjemný večer.

Dúfame, že pre vás tento článok bol plný užitočných informácií a ak práve vyberáte nový konferenčný stolík do obývačky, tak skúste využiť našu sekciu Vybavenie.

Article Categories:
Ako na domácnosť