dec 14, 2020
1291 Views
Komentáre vypnuté na Rozmýšľate nad elektrickým krbom? Toto sú jeho výhody a nevýhody

Rozmýšľate nad elektrickým krbom? Toto sú jeho výhody a nevýhody

Written by

V posledných rokoch sa popularita elektrických krbov výrazne zvýšila. Vyrovná sa táto moderná verzia tradičnému kozubu alebo ide skôr o elegantný doplnok interiéru? Zistite, aké sú ich výhody a nevýhody.

Elektrický krb: Netradičný doplnok interiéru

Krby boli odjakživa súčasťou interiéru vidieckych domčekov i sezónnych chatiek. Dokážu nielen zútulniť priestor, ale aj vykúriť celý dom. Mnoho ľudí bývajúcich v panelákoch doteraz o krbe mohlo len snívať. No aj pre nich už existuje riešenie.

Moderný elektrický krb poskytuje takmer rovnaký zážitok. Upokojujúce plápolanie ohňa si tak môžete vychutnať aj keď bývate v malom byte bez komína. Aké sú pre a proti týchto netradičných kozubov?

Je elektrický krb pre vás to pravé?

Výhody

Najväčšou výhodou elektrických krbov je to, že na ich používanie nepotrebujete mať komín a ani žiadne tuhé palivo. Stačí vám elektrická zásuvka. Nemusíte neustále udržiavať oheň, ani vynášať popol či kupovať drevo, ktoré treba niekde uskladniť.

Problémy nespôsobuje ani alergikom, pretože nevysušuje vzduch ako bežný kozub. Nemusíte sa báť ani dymu či zvýšeného množstva prachu.

 

 

Elektrické krby sa hodia nielen do moderných interiérov, ale aj do tých vo vidieckom štýle. Priestoru dodajú šmrnc a zútulnia ho. Vyrábajú sa v rôznych dizajnoch, farbách aj prevedeniach.

Tieto zariadenia sú ideálnou voľbou pre ľudí, ktorí majú obavy z otvoreného ohňa v domácnosti. Elektrický krb je úplne bezpečný, keďže horiaci plameň je len imitáciou. Takisto je to ekologickejší variant. Pri jeho používaní nevytvárate žiadne zbytočné emisie.

Montáž je tiež jednoduchá. Môžete si vybrať krb, ktorý pripevníte na stenu alebo taký, ktorý budete môcť podľa potreby presúvať. Ani jeho cena nie je príliš vysoká. Určite vás bude stáť menej ako klasická murovaná verzia. A ak ho budete používať tak, ako sa má, bude vám bez problémov slúžiť mnoho rokov. Elektrická vložka je veľmi odolná a trváca.

Ďalším plusom elektrických krbov je, že ich môžete využívať po celý rok. Príliš nehrejú, a tak si plápolajúci oheň bez problémov vychutnáte aj počas teplejších mesiacov. Jeho intenzitu či farbu môžete dokonca regulovať ovládačom.

 

Nevýhody

Od elektrického krbu nečakajte, že vykúri celú miestnosť. Ide skôr o interiérový doplnok. Ak budete sedieť blízko pri ňom, trošku vás zahreje, no na kúrenie sa využívať nedá. To môže mnohých ľudí odradiť od jeho kúpy.

Takisto je závislý od elektriny, takže ak náhodou vypadne, plápolajúci oheň si neužijete. Pri častom používaní musíte takisto počítať s vyššími výdavkami. Niekomu môžu chýbať aj zvuky praskajúceho dreva.

Plusy však rozhodne prevažujú nad mínusmi a ak po krbe už dlho túžite, no klasický si nemôžete dovoliť, jeho elektrická verzia môže byť skvelou náhradou.

 

Zdroj: bigstockphoto.com

Article Categories:
Ako na dom a zahradu · Ako na to