dec 16, 2020
903 Views
Komentáre vypnuté na V čom podnikať? Nápady, ako vstúpiť do sveta businessu

V čom podnikať? Nápady, ako vstúpiť do sveta businessu

Written by

Už ste niekedy premýšľali nad tým, že by ste rozbehli vlastný biznis? Ak áno, tak možno budete súhlasiť s tým, že na začiatku je najťažšie vymyslieť, v čom podnikať. Nápady však nemusia byť vždy úplne originálne, stačí sa len inšpirovať tým, čo už funguje a pokúsiť sa to doviesť do dokonalosti. Prečítajte si naše tipy na podnikanie, je možné že niektorý z nich zafunguje aj vám!

Neviete v čom podnikať? Nápady sú všade okolo vás!

Najjednoduchšou cestou je zamyslieť sa, aké odvetvie vás zaujíma alebo čo vy sami ovládate a dokážete posunúť ďalej ako službu alebo produkt. Ak ste si zhruba vybrali, je dôležité urobiť si prieskum trhu, potenciálnej konkurencie a začať tam, kde už kolegovia pred vami skončili. Nemá zmysel vymýšľať už vymyslené.

Ak ale máte ambície pustiť sa do úplne neznámych vôd, nič vám v tom nemusí brániť. Keď budete chcieť, môžete sa stať odborníkmi na takmer čokoľvek.

  1. Dizajn vlastného textilu – potrebný nízky rozpočet
    Máte pocit, že dnes už má takmer každý vlastnú značku oblečenia alebo navrhuje tričká s potlačou? Po sortimente takéhoto druhu je stále veľký dopyt, preto ak sa vyberiete práve touto cestou, nestúpite vedľa. Aby ste boli konkurencieschopný, je základ prísť s originálnym nápadom – vybrať si cieľovú skupinu zákazníkov, uvedomiť si jej preferencie a prispôsobiť tomu smerovanie značky. Či už to bude odev alebo napr. látkové tašky s potlačou – tie sú teraz veľmi trendy, pre ich viacúčelovosť a ekologickú funkčnosť; je ďalej dôležité dokázať svoj produkt správne a efektívne prezentovať. S tým vám určite dobre poradí skúsený marketér a grafik. V dnešnej dobe netreba vôbec zanedbávať sociálne siete, kde pravdepodobne zaujmete najväčšie množstvo ľudí, či už cez platenú reklamu alebo využitie dosahu influencerov. Tí často oslovujú konkrétne skupiny vašich budúcich potenciálnych zákazníkov. Stačí si vybrať a takúto spoluprácu skúsiť nadviazať.
  2. Franšíza – potrebný vyšší rozpočet
    V prípade, že máte dostatočné finančné možnosti, nemáte vlastný produkt alebo nápad, ale radi by ste podnikali, franšíza je ideálna a bezpečná cesta. Franchising (slovensky franšízing) je systém ponúkania produktov, služieb a pod. už zabehnutej fungujúcej značky. Podnikateľ v tomto prípade nadviaže zmluvu s franchisorom – majiteľom značky, ktorý mu poskytne licenciu na založenie vlastného podniku. Vy týmto môžete spravovať vlastnú prevádzku, avšak musíte dodržiavať pravidlá a podmienky spoločnosti. Ideálnym príkladom sú siete reštaurácií McDonald’s. Myslíte si, že McDonald’s vo vašom meste riadi niekto z Ameriky? Kdeže, všetko sú to franšízingové firmy.

Práca z domu – nie je potrebný rozpočet

V posledných rokoch sa spôsob práce z domu výrazne rozšíril a je to jeden z prvých benefitov, ktoré ľudia v zamestnaniach očakávajú. Pracovať z domu ale môžete aj tzv. „na voľnej nohe“, kedy budete pánmi svojho času a je len na vás, ktorým smerom sa vyberiete. K ponúkaniu týchto služieb vám väčšinou stačí vlastniť počítač s pripojením na internet. Najlepší model odporúčame zvoliť napríklad podľa tohto testu prenosných počítačov. Medzi vyhľadávaných externých špecialistov patria programátori, grafici, copywriteri, marketingoví odborníci, online učitelia, virtuálne asistentky a plno ďalších.

Article Categories:
Ako na to