okt 6, 2015
6607 Views
Komentáre vypnuté na Vyrobte si domáci peeling na tvár i ruky

Vyrobte si domáci peeling na tvár i ruky

Written by

Peeling je akýsi proces, pri ktorom sa odstraňujú odumreté bunky z povrchu kože. Pre niekoho sa zdá byť táto definícia až príliš brutálna, no nemusíte sa báť, že vás to bude bolieť. Peeling je pre našu pleť veľmi príjemný, keďže ide o krém alebo gél, ktorý obsahuje hrubšie čiastočky. Práve tie nás zbavujú odumretých buniek, ktoré sa na našej pokožke tvoria každý deň. Výsledkom je hebká, zdravá a prekrvená tvár, bez hrubej či šupinatej kože. Peeling by ste mali používať 1 až 2 krát týždenne a po jeho zmytí by ste nemali zabudnúť na hydratačný krém, aby ste znásobili výsledky efekt. Na trhu existuje množstvo peelingov na tvár, ruky či chodidlá.

Na tvár …

Pri výrobe domáceho peelingu na tvár siahnite po overenom prípravku na pleť. Môže ísť o hydratačný krém, odličovacie mlieko či pleťovú vodu. Pokiaľ si vyrábate takýto peeling po prvý krát, použite špeciálnu misku, v ktorej zmiešajte váš prípravok so zrnkami kávy. Na začiatok stačí malé množstvo, ktoré môžete postupne zvyšovať. Záleží len na tom, čo je pre vašu tvár príjemné. Ak sú pre vás kávové zrná moc jemné, použite hrubšie čiastky ako je napríklad cukor alebo krupica. Soľ by sa používať nemala, pretože môže tvár veľmi vysušiť, podráždiť a dokonca vás môže po čase i páliť. Nezabudnite peeling poriadne zmyť a tvár nakrémovať hydratačným krémom.

Na ruky i chodidlá

Pokiaľ by ste si chceli vyrobiť peeling na ruky, tiež nejde o nič zložité. Stačí, že do vášho obľúbeného krému vmiešajte vlašské orechy a poriadne si týmto prípravkom ruky premasírujete. Tie budú omnoho hladšie, zdravšie a jemnejšie. Na chodidlá si môžete vytvoriť kašičku z 1 dcl olivového oleja a z 2 lyžíc morskej soli. Nohy po nanesení peelingu si opláchnite chodidlá horúcou vodou a natrite ich krémom.

 

FOTO:  © Rido / Dollar Photo Club

 

 

Article Categories:
Ako vyrobiť