okt 16, 2020
630 Views
Komentáre vypnuté na Ktoré okná sú z hľadiska kvality a vplyvu na životné prostredie najvhodnejšie?

Ktoré okná sú z hľadiska kvality a vplyvu na životné prostredie najvhodnejšie?

Written by

V súčasnosti si musíme všetci viac uvedomovať náš vplyv na životné prostredie, keďže práve ľudská spoločnosť vo vysokej miere ovplyvňuje globálne otepľovanie a celkový stav našej krajiny. Aj z tohto dôvodu by sme mali uprednostňovať prírodné materiály, ktoré sú rozložiteľné a prijateľné pre naše prostredie. Asi aj vy tušíte, že máme na mysli práve drevo, ktoré je jedným z najekologickejších materiálov, aký je dnes k dispozícii. Vedeli ste, že spracovanie, výroba a preprava dreva je z hľadiska použitej energie najdostupnejšia možnosť, a práve preto je prvotriednym materiálom, ktorý uprednostňuje mnoho stavbárov a majiteľov nehnuteľností?

Okná z prírodného materiálu, ktorý nezaťažuje životné prostredie

Borovicové drevo je zvyčajne najbežnejším typom dreva, ktoré sa používa na výrobu okien a dverí, a teda všeobecne v stavebnom priemysle. Čo stojí za zmienku je fakt, že je ľahko tvarovateľné a má vysoko výkonné vlastnosti. Netreba však zabúdať na použitie vysokokvalitných náterov, ktoré sú zárukou toho že drevené okná vám vydržia z kvalitatívneho hľadiska aj desiatky rokov bez výraznej estetickej zmeny.

Riešenie pre nízkoenergetické stavby

Pokiaľ ste sa rozhodli pre rekonštrukciu nízkoenergetického domu, stavte na drevohliníkové okná, ktoré sú zárukou výbornej tepelnej izolácie a energetickej efektivity. Životnosť drevohliníkových eurookien je skutočne vysoká, keďže profil spája drevo a hliníkový predsadený kryt, ktorý môže byť osadený trebárs aj trojsklom.

Taliansky dizajn okien aj pre náročných zákazníkov

Generácia okenných rámov a krídel vyrábaných firmou KUNAJ, ktorá je nazvaná ako projekt „vision“, sa vyznačuje minimalistickým a nadčasovým dizajnom, výbornými tepelnoizolačnými a ekologickými vlastnosťami. Spotreba dreva je totiž o 30% nižšia ako pri výrobe bežných eurookien, pričom dreveného odpadu je o 70% menej. Vysoká kvalita, výborné technické vlastnosti a bezúdržbové okná z rady Vision predstavujú ideálne riešenie aj pre tých najnáročnejších zákazníkov.

 

Article Categories:
Ako na dom a zahradu · Ako vyrobiť