okt 13, 2020
607 Views
Komentáre vypnuté na Nosiče bicyklov. Vyskúšali sme za vás

Nosiče bicyklov. Vyskúšali sme za vás

Written by

Bicykel je obľúbeným dopravným prostriedkom mnohých ľudí. Ak prepadnete cyklistike, nebudete sa chcieť svojho dvojkolesového tátoša vzdať ani počas dovolenky. Preprava bicykla do vzdialenejších miest je možná vďaka nosičom bicyklov. Na výber máte viacero druhov a záleží od možností vášho automobilu, ktorý nosič si vyberiete.

Druhy nosičov na bicykle

Pred kúpou nosičov na bicykle si zistite ich kompatibilitu s vašim vozidlom. Nie všetky typy nosičov sa dajú namontovať na všetky značky automobilov. Každý z nich má svoje špecifiká, výhody i nevýhody. Rozdiel je taktiež v tom, či hľadáte nosič na klasický bicykel alebo elektrobicykel. Dôležitá pri výbere nosiča je jeho maximálna nosnosť, možnosť umiestnenia viacerých bicyklov, skladnosť a manipulácia. Nosiče bicyklov sa rozdeľujú na nosiče na strechu auta, nosiče na zadné dvere a nosiče bicyklov na ťažné zariadenie. Najlepšiu manipuláciu s bicyklami a rýchlu montáž poskytujú posledné spomínané nosiče bicyklov na ťažné zariadenie. Tento typ nezvyšuje spotrebu auta, umiestnenie bicykla na nosič je otázkou pár minút, s autom ľahko vojdete aj do garáže a po odmontovaní je nosič na ťažné veľmi skladný. Nosiče na strechu automobilu vyžadujú trpezlivosť a silu pri nakladaní bicyklov. Umiestniť ich na strechu môžete až po namontovaní priečnikov. Bicykle je nutné pred vstupom do garáže prácne zložiť. Na druhej strane sa bicykle na streche neznečistia a nosič zaberie po demontáži len minimum priestoru. My sme sa rozhodli pre kúpu nosiča na piate dvere.

Vyskúšali sme za vás

Na dovolenke sme si zakúpili bicykel, ktorý bol oveľa lacnejší ako v našich končinách. Začali sme riešiť možnosti jeho prepravy a rozhodli sme sa pre nosič na piate dvere. Vybrali sme si nosič, ktorý neprekrýval zadné svetlá a mal možnosť upevnenia kolies do líšt. Vďaka nim nehrozilo poškodenie laku vozidla. Najviac nás potešila jednoduchá montáž a bezproblémové naloženie bicykla na nosič. Počas cesty sme nezaregistrovali najmenší problém s nosičom a ani spotreba vozidla sa nezvýšila. Je pravdou, že by sme mali obavy prevážať týmto spôsobom viac ako dva bicykle. Výrobca však udával možnosť upevnenia až troch bicyklov. Jedinou nevýhodou bol prístup do kufra. Dal sa síce otvoriť, ale vždy ho musel jeden z nás pridŕžať a druhý rýchlo vybrať z kufra potrebné veci. Po príchode domov sme nosič uložili pod posteľ a následne ho ešte niekoľkokrát využili. Zistili sme, že aj malé vychytávky vedia zjednodušiť život, a preto sme začali na internete vyhľadávať cyklovozíky. Medzi nimi by sme radi vybrali praktický model pre nášho najmenšieho člena rodiny, ktorý by sa vďaka nemu mohol voziť spolu s nami na bicykli.

 

 

Article Categories:
Ako na to