mar 19, 2015
6546 Views
Komentáre vypnuté na AKO Z PVC RÚRY VYROBIŤ ŠIKOVNÉ DOPLNKY DO DOMÁCNOSTI

AKO Z PVC RÚRY VYROBIŤ ŠIKOVNÉ DOPLNKY DO DOMÁCNOSTI

Written by

Aj Vy sa v obchode s bytovými doplnkami viete „zabudnúť“ aj na hodinku? Keď všetko tak dobre vyzerá, všetko by sa zišlo. Problémom niektorých doplnkov je, že buď dobre vyzerajú alebo sú praktické. A načo Vám bude ďalšia vychytávka, keď z nej nebude žiadny osoh? Ukážeme Vám, ako z obyčajnej PVC rúry vyrobiť originálne doplnky do domácnosti. Že si to neviete predstaviť?

Nepotrebujete mať extra zručné ruky, treba len chcieť, mať trošku času a niekoľkými šikovnými ťahmi premeníte nevyužitú PVC rúru na užitočné veci.

 

Organizér:

Aj tí najväčší puntičkári majú občas neporiadok. Či už je to na pracovnom stole, v kuchyni alebo v kúpeľni. Napadlo by Vás využiť PVC rúrky ako nádobky napr. na zubnú kefku? Stačí ich skrátiť na požadovanú dĺžku, nafarbiť, zlepiť dokopy a hotovo. Ak ich zrežete šikmo, budú štýlovejšie.

 

111

Skrinka na topánky:

Topánok tak veľa a priestoru tak málo? Zabudnite na chaos pri vchodových dverách a zvykajte si na pekne zorganizovanú obuv. Hrubšie PVC rúry narežte do požadovanej dĺžky (cca 50 cm) a postupne zlepte jednu k druhej. Je na vás, koľko rúr použijete, záleží od množstva topánok.

112

 

Držiak na malé spotrebiče:

Ak aj Vy máte problém s uložením napr. fénu alebo žehličky na vlasy, tento tip Vás poteší. Stačí menšiu rúrku (v dĺžke asi 15 cm) prilepiť na vnútornú stranu dvierok skrinky (alebo na iné miesto). Držiak je na svete a ani ste sa nemuseli veľmi namáhať.

 

113

 

Váza:

Čo poteší každú ženu? Keď dostane kvet, len tak, z lásky. A keď sa už bavíme o kvetoch, čo tak si vyrobiť originálnu vázu z PVC rúry? Nie je to možno dekorácia pre každého, no tí odvážnejší sa môžu pochváliť originálnou ozdobou. Viac šmrncu majú rúrky s „kolenom“. Keď ich natriete obľúbenými farbami, získate krásnu farebnú vázičku, ktorú nemá hocikto. Samozrejme, nezabudnite ich dole uzavrieť.

114

 

Rám na zrkadlo/obraz:115

Aby netradičných dekorácií nebolo málo, predstavujeme Vám rám na zrkadlo z PVC rúry. Rúru je potrebné narezať na tenšie pásiky (asi tak 2 cm) a lepiť k sebe, nakoniec nalepte zrkadlo. Počet kúskov záleží na veľkosti zrkadla. Takže lepte, režte a tešte sa z nového štýlového doplnku.

 

Tak ako, necháte sa inšpirovať?

 

 

FOTO: Andreja Donko / Dollar Photo Club

Article Categories:
Ako vyrobiť