mar 19, 2015
5320 Views
Komentáre vypnuté na VLASTNORUČNE VYROBENÉ MASKY NA TVÁR

VLASTNORUČNE VYROBENÉ MASKY NA TVÁR

Written by

Dni sa postupne predlžujú, slnko nás zásobuje väčšími dávkami svojich lúčov, štebot vtákov je čoraz hlasnejší – to je len zopár dôkazov toho, že príroda sa prebúdza zo zimného spánku. Mnohí prepadli športovému ošiaľu a snažia sa dostať do formy, veď leto sa blíži (aj keď ešte ani tá jar nezačala). Odvšadiaľ na nás číhajú zaručené a overené tipy na diéty, detoxy a rôzne ďalšie očisty tela. No popri vnútornej očiste netreba zabúdať ani na tú vonkajšiu – na očistu pleti. Nemusíte navštíviť kozmetický salón, ani míňať peniaze na drahé pleťové krémy. Prinášame Vám zopár tých najjednoduchších receptov na masky na tvár, ktoré si môžete urobiť doma. A dokonca z minima ingrediencií.

Hydratačná pleťová maska:

Na prípravu tejto masky nepotrebujete veľa vecí, stačí Vám bielko a 1 čajová lyžička medu. Suroviny zmiešajte a aplikujte na tvár. Po 15 minútach umyte vodou. Vaša pleť bude jasnejšia a viac hydratovaná.

Omladzujúca pleťová maska:

Načo platiť za botoxové injekcie, ktoré zakryjú vrásky? Máme oveľa lacnejšiu verziu. Stačí zmiešať žĺtko s banánom a 1 čajovou lyžičkou olivového oleja. Aplikujte na tvár a počkajte 15 minút. Po zmytí bude pleť vypnutejšia a pevnejšia. Takúto masku si robte pravidelne a omladzujúci efekt je zaručený.

Odmasťujúca pleťová maska:

Mnoho žien má problém s mastnou pleťou a s upchatými pórmi. Míňajú peniaze na špeciálne prípravky, no účinok sa často nedostaví. Patríte k nim? Pripravte si masku, ktorá Vám s čiernymi bodkami pomôže. Potrebujete paradajku, 1 čajovú lyžičku citrónovej šťavy a 1 polievkovú lyžicu ovsených vločiek. Rozmixujte všetky ingrediencie a natrite na tvár. Po 10 minútach si tvár umyte teplou vodou. Takouto kúrou dodáte pleti potrebné minerály, vitamíny a antioxidanty.

Vyhladzujúca pleťová maska proti akné:

Aj keď ste už dávno prekročili hranicu dospelosti, stále Vás trápi akné? Nezúfajte, vyskúšajte túto čokoládovú masku a s akné sa môžete rozlúčiť. Zmiešajte 2 polievkové lyžice kakaa, 1 polievkovú lyžicu medu a 1 a pol polievkovej lyžice rozpusteného kokosového oleja. Naneste na tvár, nechajte pôsobiť 15-20 minút a zmyte teplou vodou. Vyhladí Vám tvár, pomôže s akné a ešte k tomu krásne vonia!

To bolo len zopár receptov na domáce pleťové masky. Keď si ich budete robiť častejšie, budete ľahšie odhadovať množstvo použitých surovín a ich správnu konzistenciu. Samozrejme, vyvarujte sa použitiu surovín, na ktoré ste alergické a ktoré Vám nerobia dobre. Hľadajte, experimentujte a Vaša pleť sa Vám poďakuje. Aj keď sú situácie, kedy sa treba radšej zveriť do rúk odborníkov, táto k nim rozhodne nepatrí a výrobu pleťovej masky zvládnete aj samy. Tak čo, vyskúšate? Ak máte s takýmito maskami skúsenosti, pokojne sa s nami o ne podeľte.

 

FOTO: vladimirfloyd / Dollar Photo Club

Article Categories:
Ako na zdravie a krásu