jan 5, 2017
2192 Views
Komentáre vypnuté na Viac o priebehu plastickej operácie s cieľom zväčšenia prsníkov

Viac o priebehu plastickej operácie s cieľom zväčšenia prsníkov

Written by

Nie každá žena dostala do vienka krivky, po akých túžila. Preto sa veľa z nich musí dennodenne vyrovnávať s nespokojnosťou, prípadne ich optickou korekciou oblečením či doplnkami. Našťastie si dnes vedia pomôcť už relatívne bežnými zákrokmi, ktoré dokážu veľmi citlivo a esteticky naplniť predstavy o ideálnych krivkách, najmä v oblasti hrudníka. Zaujíma aj vás, ako prebieha celý proces prípravy na operáciu, samotný zákrok a následná rekonvalescencia? Odpovede vám poskytne práve nasledujúci článok prípadne že Vám to nebude postačujúce, tak na stránkach www.aveclinic.sk.

Základom je detailné naplánovanie zákroku

Každej plastickej operácii, ktorú v prípade zväčšenia prsníkov nazývame augmentácia, predchádza detailná konzultácia s plastickým chirurgom. Ten detailne vypočuje pacientku a jej predstavy a následne ich pretaví do návrhu, ako by mohli nové prsia vyzerať. Na základe získaných informácií zvolí správy typ implantátov a ich veľkosť, načrtne stehy a aj samotný priebeh operačného zákroku.

Na Slovensku sa využívajú naozaj kvalitné a certifikované implantáty vyplnené silikónovým gélom, takže sa rozhodne nemusíte báť ich nízkej akosti. Silikónové implantáty sú vyrábané v dvoch základných alternatívach – a to ako oválne implantáty, tak anatomicky tvarovateľné implantáty. Pre oválne sa lekár rozhodne v tom prípade, ak pacientka túži skôr po väčších a guľatejších prsiach, tie anatomické zas dokážu zabezpečiť maximálne prirodzený vzhľad poprsia a hodia sa pre zväčšenia v menšom rozsahu.

Samotný náčrt stehov, pomocou ktorých dôjde k zavedeniu implantátu, sa robí preto, aby boli následné stehy čo najmenej viditeľné a bol docielený estetický výsledok operácie. V zásade existujú tri základné línie, ktorými môže chirurg viesť rez. A to buď cez zónu v blízkosti podpazušia, ďalej cez prsnú bradavku, alebo v záhyboch prsníkov. Práve tretia uvedená možnosť sa využíva najčastejšie – jednak kvôli nízkej viditeľnosti, tak aj malému riziku vzniku komplikácií súvisiacich so stehmi.

Operácia je bezbolestná, no na bolesť sa treba pripraviť po prebudení z anestézie

Pacientka, ktorá podstúpila detailnú konzultáciu a bol navrhnutý spôsob operácie, je pripravená na podstúpenie samotného zákroku. Ten je uskutočňovaný v celkovej anestézii a trvá hodinu až dve, v závislosti od konkrétneho prípadu. Celú operáciu môžeme zhrnúť do niekoľkých základných bodov – narezanie načrtnutej línie, vytvorenie lôžka pre implantát, zavedenie implantátu, zabezpečenie odvodu krvi z oblasti implantátu a zašitie rezu.

Každá dáma sa musí pripraviť, že niekoľko dní po operácii bude bolestivých. Samozrejme, bolesti budú tíšené silnejšími analgetikami, no napriek tomu je v záujme pacientky zabezpečiť si voľno aspoň na 7 až 14 dní. Zvyčajne po 14 až 21 dňoch sa vyberajú stehy. Počas doby asi 8 týždňov je potrebné nosenie podprsenky na spevnenie poprsia. Do troch mesiacov by mal byť prsník už úplne bezbolestný a operačné rany zahojené.

Viac o plastických operáciách prsníkov sa dozviete na web stránke Estheticon.sk.

Article Categories:
Ako na zdravie a krásu