jan 6, 2017
3239 Views
Komentáre vypnuté na 8 tipov pre krásne vlasy

8 tipov pre krásne vlasy

Written by

Ktorá z nás by nechcela mať nádherné vlasy? Sú predsa našou korunkou krásy. Avšak nie vždy tak vyzerajú. Ako sa teda o ne starať? Radíme vám pár tipov vďaka ktorým budú vaše vlásky hebké a pevné!

  • Umývanie

Pravidelným umývaním nielen že môžete docieliť zmývanie mastnoty, ktorá vôbec nevyzerá lákavo, ale aj prekrvujete pokožku. Dôraz však klaďte nielen na používané výrobky ale aj teplotu vody. Práve tá ovplyvňuje kvalitu vlasov. Neuvidíte to však ihneď ale po čase, niektoré ženy až v rokoch staroby, keď sú ich vlasy jemné a majú sklon k vypadávaniu. Tak akou vodou sa treba sprchovať? Horúca voda nieje prospešná ani pre vlasy ani pre kožu na tele. Odporúča sa umývať vlažnou vodou, teda vodou, ktorá nieje ani studená ani prihorúca. Postupom času to ocení aj vaša pokožka.

  • Masáž

Ak máte riedke vlasy určite vám pomôžu pravidelné masáže. Nečakajte zázrak hneď, dostaví sa až neskôr. Okrem toho že prekrvuje vašu pokožku a prispieva k rastu nových vlasov je to príjemný relax a odreagovanie. Jednoducho si vaše prsty vryte ku končekom vlasov a jemnými krúživými pohybmi masírujte pokožku. Je to jednoduché a určite to ocenia i vaše vlásky!

  • Správne výrobky

Správnymi výrobkami sa dá dosiahnuť nielen malý zázrak.  Určite stoja za skúšku rôzne kondicionéry, ktoré sa od šampónov líšia hutnejšou konzistenciou a na rozdiel od šampónov pokožku a vlasy nevysušujú.

  • Použitie olejov

Na rast vlasov vám pomôže nielen masáž ale aj pomoc olejčekov. Takýmto zázračným olejčekom je aj jojobový olej . Zábal z kokosového zasa pomôže dievčatám s neposednými vlasmi, ale môžeme ho použiť naozaj na akýkoľvek typ vlasov.

  • Správne fénovanie

Správnym fénovaním sa dá dosiahnuť nielen nádherný účes na stužkovú ale aj zničené vlasy. Pri fénovaní by sme si mali dávať pozor na odstup, ktorý vytvoríme pri fénovaní. Ten by mal byť najmenej 15 centimetrov. Fénovať by sme mali vlasy smerom z hora dolu, aby sme ich zbytočne nerozštiepili. Trh je presýtený rôznymi revolučnými fénmi, ktorých použitie je naozaj omnoho šetrnejšie k vlasom ako staré fény. Majú revolučné technológie, o ktorých sa môžeme presvedčiť pri správnom používaní. Pred a po fénovaní by sme podľa správnosti mali použiť výrobok proti štiepeniu vlasov, v rôznych predajniach predávaný ako aj rôzne produkty po fénovaní.

  • Správna výživa

Dostatok vitamínov je pre rast a udržovanie krásneho vzhľadu naozaj kľúčovým. Znie to ako stále omieľané klišé, ale vlasy sú jedna z partií tela, kde sa nedostatok vitamínov prejavuje v celej svojej paráde. Mali by sme jesť dostatok zeleniny a ovocia v správnom pomere.

  • Masky

Efektívnym spôsobom ako si udržať zdravý vzhľad vlasov sú masky. Jedným z najúčinnejších a ekonomicky menej náročných spôsobov je použitie olejov, najmä kokosového. Jeho výhodou je, že sa dá použiť pri rôznych typoch vlasov s rozličným stupňom poškodenia. Dievčatá, ktoré majú často farbené vlasy by mali raz za čas navštíviť svojho kaderníka, ktorý im aplikuje profesionálne masky na vlasy.

  • Pravidelné strihanie

Pravidelným strihaním nemyslíme radikálne zmeny v účese ale pristrihávanie končekov podľa potreby dievčaťa. Netreba sa vždy hnevať na kaderníčku, ak nám odstrihne viac. Snáď by to nerobila schválne.:)  Pri strihaní koncov je dôležité určiť si, ako veľmi sú naše končeky oslabené a rozštiepené a nájsť s kaderníčkou prijateľný kompromis. Ak konce nebudeme pristrihávať vlasy budú rásť pomalšie a budú sa viac lámať a štiepiť.

Starostlivosť o vlasy nieje žiadna veda. Ak si neviete dať rady so svojimi vlasmi, určite navštívte svoju kaderníčku ktorá vám ochotné poradí so starostlivou o svoju korunku krásy.

 

 

Article Categories:
Ako na zdravie a krásu