jan 6, 2017
5203 Views
Komentáre vypnuté na Starostlivosť o pleť v zime

Starostlivosť o pleť v zime

Written by

Toto ročné obdobie prináša veľa starostí najmä nám ženám. Studené počasie, mráz, sneh spôsobuje, že naša pleť je suchá, dehydrovaná a spôsobuje červené škvrny hlavne na suchej či citlivej pleti, ktoré v tomto ročnom období trpia najviac.

  • SPF

Starostlivosť o pleť v zime je náročnejšia. Vyžaduje si dostatočné premastenie, nemôžme zabudnúť na vyššie SPF.

Použitie SPF sa dosť často zanedbáva, niektoré dievčatá ani nemajú znalosť o jeho používaní. Je to vlastne veľkosť zložky, ktorá nás chodí pred slnečným žiarením. Pomyslíte si, že to teda nieje optimálne riešenie, ale nezabúdajme ani na to, že súčasťou slnečného žiarenia sú aj škodlivé UV lúče.

Práve tie našu pleť poškodzujú  a narušujú jej prirodzený obal, ochranu. SPF môžeme nájsť aj v makeupoch ale ich množstvo nieje žiadnou výhrou. Ak sa rozhodneme vyjsť na ulicu bez makeupu, môžeme použiť opaľovací krém.

Existujú rôzne špeciálne výrobky na tvár s vysokým SPF ktoré sú navyše nekomedónne, teda neupchávajú póry. Sú drahšie, ale zato máte istotu že vám obyčajný opaľovací krém nevytvorí vyrážky.

  • Odličovanie

Odličovanie, odličovanie. Je to jedna z vecí, ktorú si prečítate takmer v každom článku o starostlivosti o pleť. Avšak je to jedna z vecí, ktorá je naozaj potrebná. Odličovanie by malo patriť do tvojej večernej rutiny. Je dobré poradiť sa so svojou kozmetičkou, alebo pri kúpe kvalitnejšej kozmetiky v lekárni, s lekárničkou.

Pleť treba ošetrovať aj ráno. Dievčatá so suchou pleťou by mali siahnuť po odličovacích výrobkoch, ktoré majú mastnejšiu textúru. Medzi také výrobky patria napríklad odličovanie mlieka, či obyčajný kokosový olej.

  • Pery

Zmeny na svojej pleti možno nevidíte tak často, hlavne ak ju máte mastnú či normálnu. Ošetrovanie pier je tiež jednou z nutných činností. Nemyslíme len na rannej a večernej báze, ale aj počas dňa kedy to pery nutne vyžadujú.

V škole, po jedení, počas učenia. Takmer stále.  Dermatológovia odporúčajú premazávanie pier každú hodinu.

Siahnite určite po kvalitnejších pomádach na pery ako Jelení loj, alebo môžete použiť aj obyčajnú Indulonu. Totižto niektoré prípravky pre ošetrovanie pier vaše pery síce na prvý pohľad premažú a hydratujú, ale výsledok nieje efektívny.

Často máte ešte viac vysušené pery ako pred tým. Ďalším dobrým poznatkom je aj informácia, že počas dňa by sme si pery nemali olizovať (vysúšanie).

  • Masky

Účinným prostriedkom ako vyživovať svoju pleť je aj pravidelné používanie masiek. Nemusí to byť nič špeciálne ale dávaj pozor, či tam niesú alergény ktoré by ti mohli uškodiť. Taktiež zváž, či to nieje príliš agresívne.

Agresívnymi je napríklad veľké množstvo kyseliny citrónovej, ktorú nájdeme logicky v obyčajnom citróne. Mohla by narobiť zbytočné problémy citlivej či mastnej pleti. Môžeš vyskúšať i masky na pery.

Napríklad takou účinnou maskou na pery je zmixovanie lyžičky medu a cukru. Vďaka tomuto, zbavíš svoje pery odumretej pokožky.

  • Krém

A nakoniec dlho omieľané krémy. Sú naozaj nutnosťou v každom ročnom období.

Ak nemáte špeciálny krém pre použitie v tuhšom a sychravejšom počasí, odporúčam použitie kokosového oleja. Tým naozaj nič nepokazíte. J Aj tu však upozorňujem na alergény, ktoré vám spôsobia viac problémov ako úžitku.

Taktiež dbajte na jeho pravidelné používanie na čistú pleť! Ak je vaša pleť príliš citlivá a nereaguje dobre na krémy, ktoré ju často podráždia vyskúšajte jojóbový, kokosový či iný olej, ktorý má priaznivé a upokojujúce účinky.

Starostlivosť o pleť v zimnom období by nemala byť zanedbaná, pokiaľ  sa chcete vyhnúť vyrážkam či podráždenej pleti. Dúfam že vám tieto rady pomôžu a ešte ich využijete v nastávajúcich sychravých mesiacoch.

 

 

Fotografia z fotobanky ShutterStock

Article Categories:
Ako na zdravie a krásu