máj 30, 2018
1318 Views
Komentáre vypnuté na Chcete dostať kopačky?

Chcete dostať kopačky?

Written by

Ak ste futbalista, odpoveď na našu otázku bude pravdepodobne kladná. Kto by nechcel športovať v kvalitnej obuvi, v ktorej sa beh za loptou stáva doslova zážitkom? Keď sa povie kopačky, môžeme si toho predstaviť skutočne veľa.

Kopačky pre detskú i dospelácku nohu

Vo svete kopačiek sa to priam hmýri produktmi rôznej kvality, ale rozhodne je dobré vyberať si ich aj podľa iných kritérií. Značka nemusí byť vždy tou, kvôli ktorej nás kopačky zaujmú, hoci vždy je motivujúce vidieť, koľko gólov sa dá streliť s topánkami konkrétneho výrobcu, najmä ak ich majú na nohách svetoznámi hráči. Môžete športovať v obuvi, akú nosí Messi či Ronaldo, ale stále sa treba rozhodnúť pre druh kopačiek a ich vzhľad. I počas športovania nie je na škodu vyzerať k svetu, veď taký hráč je neustále pod dohľadom, a to ani nemusí byť reč o priamych prenosoch v televízii. Sami najlepšie viete, akou silou je váš zrak priťahovaný, keď sa vaše dieťa zúčastní na dôležitom futbalovom zápase ako jeden z hráčov. Tak, ako ho sledujete vy ako rodičia, ho pozorujú aj druhí, a okrem výkonov môžu hodnotiť aj imidž dieťaťa. A navyše sú to práve deti, ktoré si tak veľmi potrpia zahviezdiť medzi rovesníkmi obuvou a oblečením. Zatiaľ čo výber futbalového dresu často nie je v ich kompetencii, aspoň pri kopačkách sa môžu vybúriť a vyberajú si spomedzi rôznych farieb a štýlov. To isté platí aj pre dospelých hráčov. Neviete sa rozhodnúť, ktoré kopačky sú lepšie? Zaobstarajte si ich viacero, určite to nebude na škodu, aspoň nemusíte častým používaním zodrať svoje najobľúbenejšie. Jedny majte pripravené na tréningy, jedny na voľný čas a hru s priateľmi, jedny na dôležité futbalové stretnutia. Vyberú si muži aj ženy.

Hurá do kopačiek!

Aké kopačky si ale vybrať, keď ich výrobcovia ponúkajú hromadu? Pokiaľ sa futbalom nezaoberáte na profesionálnej úrovni, nemusíte hneď vlastniť najdrahšie kopačky. Úplne vám postačia také, ktorých podrážka bude vhodná pre hru na konkrétnom povrchu. Futbal sa vždy nehrá iba na tráve, často sa hrá aj v telocvični alebo na umelom trávniku. Klasické kopačky s kolíkmi poskytnú nohám potrebnú oporu a najmä na trávnatom povrchu sa postarajú o to, aby sa hráč v topánkach nešmýkal a aby sa mu jednoduchšie manipulovalo s loptou. Potom sú tu ešte aj halovky, ideálne na domáce športovanie, ale aj zápasy, ktoré sa odohrávajú v telocvični. Na umelom trávniku a štrku majte poruke turfy so špecifickým reliéfom podrážky, ktorý zabráni nešťastným pádom a šmykom. Lopta vďaka profesionálnym kopačkám vždy naberie ten správny smer, stačí mať správnu techniku. Všetky druhy kopačiek sú dostatočne stabilné a priedušné, aby vám poskytli dokonalý komfort pri hre. Rozhodujúce je aj to, ako často budete kopačky využívať a či si napr. potrpíte, aby boli zhotovené z pravej kože alebo z umelých materiálov.

 

Article Categories:
Ako vybaviť