dec 8, 2015
2596 Views
Komentáre vypnuté na Ako vybrať zásnubný prsteň

Ako vybrať zásnubný prsteň

Written by

Vybrať zásnubný prsteň je čisto v mužskej réžii. Teda za predpokladu, že si budúci ženích nevypýta pomoc od svojej sestry, kamarátky či mamy. Jasné, nie je to také jednoduché, ako keď vyberáte obrúčky na svadbu a radíte sa so svojou budúcou ženou. Keď si však dáte pozor na tieto veci, vybrať ten správny zásnubný prsteň nebude pre vás žiadny problém. Na čo si dajte pozor a ako by ste mali postupovať?

 

Určte si maximálnu cenu

Určiť si najvyššiu sumu, za ktorú ste ochotný prsteň kúpiť by mal byť prvý krok, ktorý urobíte – prvé sito, vďaka ktorému vyradíte stovky prsteňov. Počuli ste, že prsteň by mal stáť 2-3-násobok snúbencovho platu? Zabudnite na to, určte si vlastné hranice. Toto vymyslel zrejme prefíkaný klenotník, aby sa mu podarilo zarobiť viac.

163979

Správna veľkosť

Jasné, dnes už väčšina e-shopov či klenotníctiev ponúka možnosť, že ak prsteň bude veľký alebo malý, môžete ho dovtedy a dovtedy vrátiť, ale načo to zbytočne komplikovať? Ako zistíte veľkosť prsteňa? Jednoducho, existujú na to špeciálne papierové metre, prípadne odstrihnite kúsok papiera a odmerajte ním vnútornú veľkosť prsteňa, o ktorom viete, že ho pravidelne nosí alebo rovno jeden zoberte do klenotníctva.

 

Sledujte jej vkus

Jasné, nie každý má pozorovacie schopnosti ako Sherlock Holmes, ale keď si ju chcete vziať, mali by ste poznať aj jej vkus. Aspoň trochu. Ak ste si doteraz nevšímali, aké šperky nosí, urobte prieskum jej šperkovnice. Stále si nie ste istý? Skúste požiadať o radu jej kamarátku, o ktorej ste presvedčený, že dokáže udržať tajomstvo.

 

Aký materiál vybrať

Na zlaté prstene teraz zabudnite, aj keď ich vaša drahá nosí neustále. Sústreďte sa na biele zlato a platinu. Mnoho ľudí si myslí, že je to ten istý materiál, ale nie je. Platina je vzácny kov a biele zlato je zliatina žltého zlata so zinkom, niklom a paládiom. Aj preto je platina žiarivejšia a nezanáša sa, no je dôležité opäť brať ohľad na svoj rozpočet, pretože je aj drahšia ako biele zlato.

 

Karáty pre vás nie sú až tak dôležité

Diamantové prstene sú snom každej ženy. Chcete urobiť radosť aj tej svojej? Kúpiť diamantový prsteň môžete aj, keď nemáte vo svojom rozpočte tisíc eur. Pri výbere snubného prsteňa sa neriaďte iba počtom karátov, ktoré vie voľným okom rozoznať iba skúsený klenotník. Základom je, aby sa prsteň vašej budúcej manželke páčil, karáty sú až druhoradé.

 

Skúste aj internetové obchody

Niektorí ľudia sa cez internetové obchody boja kupovať šperky. Zabudnite na svoje predsudky, nájdite e-shop, ktorý má všetky potrebné certifikáty ako kamenné zlatníctvo a dodanie tovaru pre vás, bude úplne bezproblémové. Pre istotu si opäť vyberte taký e-shop, v ktorom vám nebudú robiť ťažkosti s vrátením prsteňa. Veľkou výhodou je, že internetové obchody majú širšiu ponuku ako kamenné predajne.

 

Keď sa budete riadiť týmito radami, vybrať snubný prsteň, ktorý vyčaruje úsmev na tvári vašej budúcej manželky, bude hračka.

 

Article Categories:
Ako vybaviť