okt 21, 2021
520 Views
Komentáre vypnuté na Zima sa blíži – je čas na zariadenie vlastného domáceho fitness

Zima sa blíži – je čas na zariadenie vlastného domáceho fitness

Written by

Zima sa blíži míľovými krokmi a nám nezostáva nič iné ako sa zmieriť s jej prejavmi. Dni sa skracujú, vonku fúka, slniečko sa skrýva za mrakmi a vám sa nechce nič robiť. Neprepadnite melanchólii, ktorá vedie k depresii. Zariaďte si doma vlastné fitness a využite zimné mesiace na formovanie postavy.

Nemusíte investovať tisíce

Pri pohľade na niektoré fitness stroje si iste poviete, že nemáte peniaze na ich kúpu. Ale domáce fitness nie je len o drahých, profesionálnych strojoch. Tie si môžete dopriať časom, keď si na stacionárny bicykel alebo bežecký pás našetríte. Navyše je potrebné myslieť aj na to, kam značne ťažké a veľké stroje postavíte. Ak máte pivnicu alebo veľký byt, sú pre vaše potreby určené rotopedy či veslovací trenažér. Naopak v malom byte vám budú musieť stačiť menšie, ale o nič menej efektívne pomôcky. Hľadáte malú inšpiráciu? Na precvičenie takmer celého tela slúžia  gumy na cvičenie s rôznym odporom. S gumou nemusíte cvičiť len tak, že ju budete naťahovať alebo si ju dáte okolo nôh. Gumy na cvičenie môžete pripevniť o hák priskrutkovaný na stenu a využiť ich odpor na nové varianty cvikov. My osobne na gumách milujeme to, že každý deň nájdeme novú možnosť, ako s nimi trénovať. Navyše aj veľmi kvalitné gumy stoja zopár eur. Ku gumám si dokúpte sadu činiek, a ak vám zostanú financie a miesto v byte, tak odporúčame aj lavičku na cvičenie. Po kúpe činiek a lavičky vám nič nebráni v tom, aby ste si vyformovali svaly ako z fitness centra. Počas cvičenia a aj po cvičení sa zíde premasírovať svaly. Nemusíte chodiť k masérovi. Zaobstarajte si masážny valec a budete sa cítiť ako znovuzrodení. Všetky uvedené pomôcky nájdete na stránkach predajcu športových potrieb a pomôcok inSPORTline.

Cvičiť sa dá aj s vlastnou váhou

Pre tým, ako vám prídu pomôcky z inSPORTlinu domov, môžete začať cvičiť s vlastnou váhou. Každý si ihneď predstaví len drepy alebo výpady. Drepy i výpady sú naozaj veľmi účinné cviky na formovanie svalov dolnej časti tela a zadku. Striedanie týchto dvoch cvikov by vás však rýchlo omrzelo. Opäť pridávame vlastnú skúsenosť s cvikom, ktorí nenávidíme i milujeme zároveň. Je ním plank. Už po prvých pokusoch sme nasledujúci deň cítili svaly na rukách, chrbte, zadku, nohách a predovšetkým brušné svaly. Bolo nám ihneď jasné, že plank formuje vskutku celé telo. Na začiatok sme skúšali tri až štyri série po 20 sekúnd a dnes už zvládneme dve minúty po tri kolá. Stačí len vytrvalosť, trochu fantázie a doma si dokážete sami vytvoriť tréning, ktorý bude zábavný a navyše efektívny.

 

 

Article Categories:
Ako na to