feb 23, 2017
1635 Views
Komentáre vypnuté na Založenie s.r.o.: Čo všetko to obnáša?

Založenie s.r.o.: Čo všetko to obnáša?

Written by

Hoci sa javí kúpa s.r.o. ako jednoduchšia a rýchlejšia voľba, stále si mnohí začínajúci podnikatelia zakladajú celkom nové s.r.o-čky.

Spravme si teda stručný prehľad všetkých povinných úkonov, ktoré založenie novej s.r.o. obnáša aj prečo to, v porovnaní s kúpením už existujúcej firmy, tak dlho trvá.

Nová s.r.o. verzus kúpa už existujúcej eseročky

Začínate s podnikaním a potrebujete s.r.o.? Áno, to rozhodne potrebujete, avšak nie je nevyhnutné hneď zakladať celkom novú spoločnosť. Existujú aj iné možnosti, ako absolvovať zdĺhavý proces vybavovania, chodenia po úradoch a platenia rôznych administratívnych poplatkov, čo je zhruba scenár, ktorý vás pri zakladaní novej s.r.o. čaká a neminie. Ak by ste sa však týchto „milých“ povinností chceli vzdať, môžete. Stačí si vyhľadať vhodnú s.r.o. na predaj a dohodnúť sa na kúpe. V prípade kupovania existujúcej s.r.o. sú ešte dve možnosti – kúpa ready made s.r.o., ktorá bola založená výlučne na účely predaja alebo kúpa s.r.o. s históriou, ktorá vykonávala reálnu podnikateľskú činnosť.

Založenie s.r.o. krok za krokom

  1. ­Vyberte si obchodné meno, sídlo a predmet podnikania.
  2. Pripravte zakladateľské dokumenty.
  3. Splaťte základné imanie.
  4. Podajte žiadosť o živnostenské oprávnenie.
  5. Požiadajte o súhlas správcu dane.
  6. Zápis do obchodného registra.
  7. Registrácia na daňovom úrade.

Zdá sa to byť jednoduché, takto stručne zhrnuté. Avšak pri zakladaní novej s.r.o-čky je skutočne dobré pripraviť sa na množstvo strateného času, ktorý vám zaberie zháňanie dokumentov aj čakacie doby jednotlivých inštitúcií, ktoré im plynú zo zákona.

Preto nejeden podnikateľ, ubitý týmto byrokratickým kolotočom, napokon znova prehodnotí všetky dostupné možnosti a na založenie firmy osloví na to špecializované spoločnosti. Tie jednak ponúkajú rýchly predaj firiem, no tiež za poplatok zakladajú s.r.o. vo vlastnej réžii, pričom klienta oslobodia od všetkých, s tým spojených veľmi zdĺhavých administratívnych úkonov.

 

 

Article Categories:
Ako na to