dec 13, 2017
1308 Views
Komentáre vypnuté na Zabezpečiť si môžete aj byt

Zabezpečiť si môžete aj byt

Written by

Pri slove zabezpečenie si najčastejšie predstavíme drahé auto, dom alebo firmu, ale iba málokomu napadne zabezpečiť si napríklad aj svoj byt. Bezpečnostné dvere toho totiž ani zďaleka nezvládnu tak veľa ako kvalitné zabezpečenie bytu.

Alarmy a detektory do bytu

Či je váš byt veľký, alebo malý, nič vám nebráni v tom, aby ste ho chránili pred katastrofou. Stať sa môže hocičo a i drobné nehody môžu napáchať veľké škody. Nie vždy musí ísť o vaše zavinenie. Ak u vášho suseda vypukne požiar a neuhasí sa včas, i váš byt môže skončiť v dezolátnom stave. Ešte horšie pocity nastúpia vo chvíli, keď si uvedomíte, že len prednedávnom ste dokončili jeho rekonštrukciu. Sused vás môže i vytopiť alebo k vám na návštevu zavíta zlodej a oberie vás o cennosti, toto všetko sú situácie, ktoré si nikto z nás nepraje zažiť, a už vonkoncom ani zdĺhavo riešiť s poisťovňami.

Zabezpečenie bytu je oveľa efektívnejšie ako vlastniť bezpečnostné vchodové dvere. Ak je navrhnuté odborne, tešiť sa môžete nielen z informácií o neželanom pohybe, záplave alebo vzniku požiaru, ale taktiež budete vedieť priamo v byte i na diaľku regulovať kúrenie, klimatizáciu, zavlažovanie, vetranie a kamerové systémy. Poplašné zariadenia do bytu informujú o hrozbe nielen vás, ale tiež pracovníkov bezpečnostných firiem, ktoré vyšlú do bytu svoju odborne vyškolenú zásahovú jednotku. Okrem toho, že vám zabezpečenie bytu ponúka istotu a pocit bezpečia, môžete mať vďaka nemu napríklad i prehľad o spotrebe energie, vody alebo tepla a ich reguláciou značne ušetriť.

Ako si zabezpečiť byt

Ak bývate v malom byte, bolo by zbytočné zapratať ho miliónom senzorov a detektorov. Určite si však zaobstarajte okrem magnetického kontaktu jeden detektor pohybu. Do väčších bytov sa odporúča rozmiestniť aspoň tri pohybové detektory. Toto však je len úplný základ. Pokiaľ si prajete využívať doplnkové služby zabezpečenia bytu, najlepšie bude poradiť sa s odborníkmi a vyskladať si svoj vlastný balíček zabezpečenia. Ovládanie elektronického zabezpečenia bytov sa deje prostredníctvom diaľkového ovládača a je možné si zaobstarať napr. aj núdzové tlačidlá, ktoré sa dajú použiť v prípade prepadu alebo nečakaných zdravotných ťažkostí, resp. úrazov. Bytový alarm vás upozorní na nezvyčajnú situáciu aj v počas výpadku elektrickej energie. Kamerový systém takisto dokáže fungovať aj bez prísunu energie, a to vďaka vlastnému zdroju. Výhodou kamerového systému je, že získate informácie o tom, čo sa v objekte deje v čase vašej neprítomnosti aktuálne, ale aj to, čo sa tam dialo napr. počas obdobia, keď ste boli odcestovaní. Keďže počet vlámaní má stupňujúcu sa tendenciu, poplašné zariadenia do bytu sú rozumnou cestou, ako sa vyhnúť nepreplateným škodám od poisťovní.

 

 

 

Article Categories:
Ako na domácnosť