jún 15, 2017
1191 Views
Komentáre vypnuté na Webstránka ktorá sa prispôsobí

Webstránka ktorá sa prispôsobí

Written by

Zdá sa vám že vytvoriť si vlastnú webstránku je náročná práca pre skúsených programátorov? Nemusí to byť vždy tak.

Webstránky sú dnes pre každého z nás mimoriadne dôležitou záležitosťou. Či už sa na ne pozrieme očami bežného používateľa, ktorý by sa bez nich nedozvedel najnovšie novinky, nemohol by cez internet nakupovať, čítať a robiť veľa iných vecí, alebo očami podnikateľa, ktorému webstránka slúži ako prostriedok vďaka ktorému môže veľmi efektívne a jednoducho prezentovať svoje služby, produkty. Na webstránky sú dnes kladené mnohé požiadavky a preto sa môže zdať, že naučiť sa vytvoriť si vlastnú modernú stránku zaberie roky.

Responzívnosť je základ

Predstavte si, že všade na svete by sa používal iba jeden rozmer obrazovky s jedným rozlíšením. Tvorcovia webstránok by to mali hneď jednoduchšie. Z prieskumov vyplýva, že v dnešnej dobe býva väčšina webových stránok spustená na smartfónoch. To spôsobuje jeden problém – nutnosť vytvoriť webstránku, ktorá sa prispôsobí zariadeniu, na ktorom bude spustená, teda sa nestane, že rozlíšenie bude nastavené na desktopový rozmer obrazovky a smartfónistom zostanú iba oči pre plač. Takáto vlastnosť stránky sa nazýva responzívnosť. Okrem responzívnosti musíte samozrejme pri tvorbe internetovej stánky myslieť na mnoho iných vecí ako pútavý ale zároveň jednoduchý dizajn, rýchlu a logickú orientáciu používateľa na stránke, odkazy na iné stránky a mnoho iného.

Žiadny strach, zvládnete to aj vy

Mnoho ľudí si po prečítaní všetkých požiadaviek na modernú webstránku uvedomí, že to zrejme nikdy nedokážu, zavolajú špecialistu, ktorý im ich vysnenú stránku vytvorí presne podľa ich predstáv, ale zjavne nie zadarmo. Alebo si poviete, že na to nemáte čas. Pri dnešnom rozšírení internetu však vznikajú mnohé kurzy a knihy, ako rýchlo a jednoducho vytvoriť vlastnú webstránku. Napríklad exoweb. Na to, aby ste stránku mohli vytvoriť potrebujete iba jednu jedinú vec – stiahnuť si ebook. Ebook sa zaoberá tým ako si vytvoriť modernú a responzívnu webstránku pomocou CMS EXOWEB. Vysvetľuje responzivitu a ďalšie veci spojené s tvorbou webstránky. Tak všetky predsudky preč, je to jednoduché.

Article Categories:
Ako na to