dec 20, 2016
1178 Views
Komentáre vypnuté na Vypracovanie bezpečnostného projektu Vás nemusí zruinovať

Vypracovanie bezpečnostného projektu Vás nemusí zruinovať

Written by

Odborníci na vypracovanie bezpečnostného projektu sa zhodujú v tom, že nie je vylúčené zhotoviť si ho vo vlastnej réžii. Avšak varujú pred rizikom, či by takýto „svojpomocne“ vypracovaný projekt aj spĺňal všetky potrebné kritériá a prešiel by kontrolou.

Ako teda na jeho vypracovanie?

Bezpečnostný projekt neodborne

Áno, je síce pravda, že žiaden zákon neprikazuje firmám dať si vypracovať bezpečnostný projekt či spravovať ich dane u profesionálov, ale na druhej strane, ak si to firma rozhodne poriešiť sama, sú tu riziká, ktoré sú pre väčšinu firiem doslova likvidačné. Pri akomkoľvek pochybení či nezrovnalosti im totiž hrozia vysoké pokuty. A tak je prinajmenšom otázne, či firma skutočne ušetrí tým, že si nezaplatí odborníka na vypracovanie bezpečnostných projektov.

Ceny projektov

Otázka teda znie: „Kde ušetriť?“ Mnohé firmy si totiž svoje povinnosti, medzi ktoré patrí i zo zákona plynúca ochrana osobných údajov, uvedomujú, no na vypracovanie bezpečnostného projektu skrátka nemajú dostatok prostriedkov. Kedže cenu za vypracovanie projektov ovplyvňuje aj rozsah spracovávaných osobných údajov či komplexnosť informačného systému, predovšetkým menšie firmy sa snažia šetriť, kde sa dá, aj na vypracovávaní bezpečnostného projektu. To však zväčša nie je šetrenie na tom správnom mieste.

Skôr je dobré poobzerať sa po iných možnostiach, trebárs poradenstve v menšom a za výrazne menej peňazí. Je totiž rozdiel robiť projekt pre drobnú firmu a pre veľkú spoločnosť. V rozsahu prác, a teda aj sume za dané služby.

Cena bezpečnostného projektu závisí aj od rozsahu služieb, ktoré s tým súvisia. Niektoré zahŕňajú napríklad aj skúšku prieniku do počítačovej siete z externého prostredia, čím preveria jeho odolnosť a bezpečnosť.

Article Categories:
Ako na to