dec 20, 2016
1324 Views
Komentáre vypnuté na Ako nenaletieť podvodníkom a nekúpiť falošný briliant?

Ako nenaletieť podvodníkom a nekúpiť falošný briliant?

Written by

Možno budete prekvapení a možno už máte obdobnú nepríjemnú skúsenosť, no stále sa nájdu špekulanti, ktorí vydávajú obyčajné kamienky a bižutériu za drahé luxusné šperky. A čuduj sa svete, niekedy im na to aj niekto naletí.

Ako odlíšiť, obzvlášť, ak nakupujeme na internete, pravý drahokam od nepravého?

Nízka cena šperkov s briliantom je podozrivá

Prípadov, kedy ľudia kúpili zdanlivo vzácne prstene či náušnice s drahý kameňom, pričom šlo len o falzifikát, v horšom prípade nebolo ani zlato zlatom, ale iba obyčajnou bižutériou, nie je málo. Najmä v dnešnej dobe, keď mnohí s obľubou nakupujeme online, sa rôzne podvodnícke e-shopy uchyľujú k týmto nekalým praktikám. Veď obrázok aj popis produktu znesie veľa a keď už nepravé briliantové náušnice máte doma, zrazu sa nie je kam dovolať reklamácie ani svojich peňazí.

Dôležité je preto dávať si pozor najmä na podozrivo nízke ceny. Možno schované za vianočnú či špeciálnu akciu, aby sa nám cena šperku nezdala príliš nízka. Hoci, ani vysoká cena šperku ešte negarantuje, že sa jedná o skutočne pravý diamant a zlatý šperk. Najspoľahlivejšou radou teda naďalej ostáva, nakupovať u overených predajcov.

Nezanedbateľný problém s nekvalitou šperkov

Problém s uvádzaním nepravdivých informácií o predávaných šperkoch nie je vôbec zanedbateľný. Nedostatky sa však neobjavujú len v eshopoch, ale rovnako tak v kamenných predajniach. Najčastejšie pritom dochádza k zavádzaniu ohľadne drahých kameňov osadených v prsteňoch či náušniciach. Neraz ale ide len o obyčajné lacné atrapy. Kontroly zistili, že mnoho predajcov šperkov ponúka namiesto drahých kameňov len ich syntetické náhrady, ktoré majú oveľa nižšiu hodnotu. V niektorých prípadoch ide dokonca o sklenené imitácie drahých kameňov, za ktoré však predajca pýta toľko, čo za pravé brilianty.

A viete, ako to je, trebárs budúca nevesta, ktorá má vysnívané svadobné obrúčky s drahokamom, v tej radosti, že ich našla, poľahky naletí.

Znova pomôže len preverovať, pýtať sa a predovšetkým poradiť sa a nakupovať u spoľahlivých klenotníkov. Nech sú Vaše drahé šperky s drahokamom skutočne drahé a vzácne.

Article Categories:
Ako na to