dec 19, 2016
1239 Views
Komentáre vypnuté na Prečo sa oplatí mať svoju doménu

Prečo sa oplatí mať svoju doménu

Written by

Základom života je komunikácia. Komunikujeme s partnerom, priateľmi, nadriadenými aj so spolupracovníkmi. Komunikujeme s úradmi, zákazníkmi aj úplne neznámymi ľudmi. Keď chcete komunikovať na diaľku, oplatí sa zaregistrovať si svoju vlastnú doménu.

Posielať a prijímať emaily dnes vie skoro každý. Veľkú službu pri rozširovaní znalostí emailingu urobil Google so svojím Gmailom. No rovnako dostupný email s možnosťou písať kdekoľvek na svete a byť v kontakte s ľudmi u nás doma môžete získať aj so svojou vlastnou doménou nielen s koncovkou .sk, teda našou národnou doménou, označovanou aj ako “Top Level Domain”. V súčasnosti sú k dispozícii desiatky rôznych iných typov domén, ktoré naznačujú váš vzťah k nejakému hobby alebo obľúbenej činnosti.

Samotná doména je slovné označenie, ktoré nasmeruje vám poslaný email na konkrétny server, kde máte zriadenú mailovú schránku. Veľa ľudí žije v predstave, že doménu a hosting potrebujú len vtedy, ak chcú prevádzkovať svoj vlastný web. Môže to byť zaujímavý spôsob, ako informovať svet o svojich úspechoch a záujmoch, ale vlastná doména je výhodou aj vtedy, keď vám stačí samotný email a k nemu si objednáte iba samostatný emailhosting.

Jeden človek môže vlastniť takmer neobmedzené množstvo rôznych domén, ale každá doména je jedinečná a nemôžu existovať dve rovnaké. Líšiť sa musia aspoň koncovkou, teda TLD. To je výhodné, ak vami zamýšľaný názov domény už registroval niekto pred vami, jednoducho si zvolíte inú koncovku. Pred samotnou registráciou domény vám systém umožní si najskôr overiť, či je daný názov voľný a súčasne vám ponúkne aj alternatívy.

Vyberte si z najširšej ponuky rôznych domén na našom trhu a využite akciu, ktorá vždy prebieha na niektorú skupinu domén. Získate tak doménu za zvýhodnenú cenu a až zajtra môžete so svetom komunikovať pomocou svoje jedinečnej domény a mailovej adresy.

Article Categories:
Ako na to