sep 15, 2022
234 Views
Komentáre vypnuté na Viete, ako sa starať o vaše vlasy?

Viete, ako sa starať o vaše vlasy?

Written by

Áno, pokiaľ ide o vlasy, nájdete na internete nespočetné množstvo tipov, ako sa o ne starať a čomu sa naopak oblúkom vyhnúť. Iné rady vám zas poskytne vaša mama, a iné kaderníčka, ktorá sa vám snaží predať tie zaručene najlepšie produkty ako stvorené pre vaše vlasy. Čomu teda veriť?

Pred tým, ako sa pustíte do akejkoľvek starostlivosti o vaše vlasy si musíte uvedomiť, že vaše vlasy sa nestanú korunou krásy len vďaka kozmetike. Dôležitú rolu zohráva aj strava a príjem vitamínov – obzvlášť železa a bielkovín. Vedeli ste, že vlasové bunky sú dokonca najrýchlejšie rastúcimi bunkami v tele? Preto ak dáte vašim vlasom dostatok živín, nemali by ste mať problém s ich rastom či lámaním.

Ak sú vaše vlasy suché, bez života a rýchlo sa lámu, najlepším prvým krokom, ktorý môžete v ich náprave spraviť, je zmena jedálnička. Vyskúšajte zahrnúť do stravy potraviny bohaté na železo, akými sú je listová zelenina, ryby, tekvicové semiačka, fazuľa, cícer, sója a obilniny. Lekári či výživoví poradcovia odporúčajú konzumovať približne 12 mg železa denne. Potrebujete tiež bielkoviny, pretože práve tie posilňujú (nielen) vaše vlasy. Zahrňte kompletné bielkoviny, ktoré sú tiež bohaté na aminokyseliny: ako syr, mlieko, sója, šošovica, hrášok, quinoa či jogurty. Nezabúdajte ani na hydratáciu zvnútra, a pite preto dostatok tekutín.

starať sa o vlasy

Ako si udržiavať vlasy zdravé

1. Vedeli ste, že v priemere stratíte 100 až 150 prameňov vlasov denne? Takže hneď neprepadajte panike, keď po umytí či česaní vlasov zbadáte na dlážke chumáč vašich vlasov. Pri vypadávaní vlasov hneď nemusíte utrácať nemalé peniaze za kozmetiku, skôr sa zamerajte na doplnenie vitamínov a živín zvnútra, a miesto kozmetiky radšej siahnite po doplnkoch výživy.

2. Mokré vlasy češte mimoriadne opatrne. Sú totiž krehké a náchylné na lámanie a používajte hrebeň so širokými zubami.

3. Vlasy strihajte každých pár týždňov, aby ste sa zbavili nepekne vyzerajúcich rozštiepených končekov. Zastrihávajte si 4mm vlasov každých 6 až 8 týždňov, aby ste zabránili opätovnému rastu štiepených končekov. Ak tak nespravíte, vlasy sa rýchlo začnu štiepiť do celej svojej dĺžke.

4. Pri každom umytí použite  kondicionér. Kondicionér v žiadnom prípade nenanášajte už od korienkov – vaše vlasy by tak pôsobili spľasnuto a ťažko. Používajte šampón a kondicionér rovnakej značky.

5. Pri umývaní vlasy opláchnite studenou vodou, ktorá uzavrie kutikuly vlasov a tak budú vaše vlasy nielen pevnejšie, ale zároveň budú pôsobiť uhladene a lesklo.

6. Ak cítite na pokožke hlavy akékoľvek podráždenie alebo sa vaše vlasy začínajú vysušovať, vyskúšajte šampón bez obsahu síranov.

Article Categories:
Nezaradené