dec 30, 2015
1481 Views
Komentáre vypnuté na Vďaka tomuto sa nemôžete zbaviť chuti na sladké!

Vďaka tomuto sa nemôžete zbaviť chuti na sladké!

Written by

Snažíte sa vydržať a nejesť sladké? Možno to už niekedy vyzerá tak, že sa konečne aj prekonáte, ale aj napriek tomu siahnete po kúsku čokolády či sušienke?  Čo stojí za vašu nesmiernou chuťou na sladké?

K tomu, aby ste sa cítili dobre, potrebujete vyvážený príjem živín. Mali by ste sa vyvarovať potravinám, ktoré obsahujú nedostatok potrebných vitamínov a minerálov, čo má za následok pocit hladu, a to i tesne po ich konzumácií. Medzi typické potraviny, ktoré spôsobujú práve tento efekt, patria predovšetkým pečivá a obilniny z bielej múky, cereálie, fast-foody či cukrovinky. Takýmto potravinám sa teda snažte vyhýbať a siahnite po niečom, čo vás naozaj zasýti.

Nehladujte!

Chuť na sladké sa často prejaví vo chvíli, keď nie je zachovaná rovnováha v energetickom príjme a výdaji. To znamená, že vám chýba potrebná energia. Energiu však vydávate i pri psychickom vyčerpaní či počas stresu. Strážte si teda svoj denný príjem, ktorý by mal byť zhodný s vašim výdajom. Jedzte vyvážené potraviny, ktoré obsahujú dostatok bielkovín i zdravých tukov. Pokiaľ sa snažíte schudnúť, občas sa môže stať, že sa budete cítiť totálne bez energie. To je jasným dôkazom toho, že niečo robíte zle. V tomto prípade by ste mali o niečo zmierniť a snažiť sa jesť pravidelne, ale zdravo. Určite nehladujte! To je to najhoršie, čo môže váš organizmus zažiť.

I to, že sa stravujete nepravidelne je dôvodom toho, že máte príliš často chuť na sladké. Niekedy je to síce ťažké, ale snažte sa počas dňa jesť aspoň 4 až 5 krát, a to v menších porciách. A čo je najdôležitejšie? Jednoznačne raňajky, ktoré by ste nemali vynechať!

 

 

© Melpomene / Dollar Photo Club

 

Article Categories:
Ako na zdravie a krásu