sep 11, 2022
263 Views
Komentáre vypnuté na Tip pre rybárov ako rozšíriť možnosti rybolovu

Tip pre rybárov ako rozšíriť možnosti rybolovu

Written by

Rybolov je jedinečnou príležitosťou, ako uniknúť z chaosu mestského prostredia do prírody. Pri rybníkoch a iných vodných nádržiach je vidieť čoraz viac mužov a dokonca i žien, ktorí túžia po relaxe, pokoji a cennom úlovku. Ak sa rybárčeniu venujete už roky a cítite potrebu povýšiť svoje hobby na vyššiu úroveň, vymeňte sedenie na brehu za rybolov na vode. K tomuto účelu vám poslúžia nafukovacie člny alebo vodné skútre skonštruované pre potreby rybárov.

Praktické nafukovacie člny pre rybárov

Niektoré nafukovacie člny s motorom sú tak vybavené, že pripomínajú lode na predaj. Nájdete v nich rozkladaciu kuchynku, zabudovanú chladničku, špičkový audio systém či dokonca skladaciu sprchu. Nejde síce o jachty na predaj, ale komfort si na člne užijete tiež. Rybárske nafukovacie člny sa vyrábajú v rôznej veľkosti. Menšie hravo vyfúknete a schováte do kufra vozidla alebo do strešného boxu. V nafúknutom stave sa dajú previesť na streche alebo na prívesnom vozíku. Rybárčenie je skôr individuálny koníček, ale ak chcete na lov zobrať aj partnerku či rodinu, myslite na to, aby bol čln dostatočne veľký a mal miesto na sedenie pre každého pasažiera. V niektorých člnoch sú sedadlá pevné a v iných je ich možné podľa potreby vysúvať. Skryté sedadlá sú praktickejšie, pretože sa vám do člna zmestí viac výbavy. Odporúčame vám kúpiť nafukovací čln s benzínovým motorom, ktorý umožňuje rýchlejšiu jazdu. Pozor však na to, že na riadenie plavidla s výkonom vyšším ako 4 kW potrebujete preukaz vodca malého plavidla.

Vodné skútre vyšperkované do detailov

Vodné skútre nemusia slúžiť len na šantenie na vodných plochách. Kúpiť je možné vodné skútre špeciálne vyrobené pre rybárov. Všetky detaily na tomto skútri sú vyšperkované k dokonalosti a prispievajú k tomu, že si rybolov užijete na maximum. Základom modelov skútrov pre rybárov sú držiaky na udice. Okrem toho sa na skútri nachádza zabudovaný chladiaci box na uschovanie úlovkov a audio systém, ktorý vám spríjemní relax na vodnej hladine. V celom trupe vodného skútra sú dômyselne rozmiestnené úložné priestory na jedlo, vodu či iné potreby a náradie. Niektoré skútre vyššej triedy disponujú USB konektormi na nabíjanie telefónov a sonarov. Trup vodných skútrov pre rybárov je skonštruovaný tak, aby poskytoval stabilitu pri státí, postrannom rybolove a vyťahovaní úlovku.

Article Tags:
Article Categories:
Nezaradené