sep 9, 2022
348 Views
Komentáre vypnuté na Ako sa obliecť na formálnu, firemnú akciu?

Ako sa obliecť na formálnu, firemnú akciu?

Written by

Firemné stretnutie sa blíži veľkými krokmi a Vy nemáte potuchy, čo si obliecť? Každý outfit sa Vám zdá príliš jednoduchý, alebo naopak: príliš elegantný a prehnaný? Radíme, aké štylizácie budú fungovať počas tohto typu stretnutí!

Vyhľadajte informácie o dress kóde

Predtým, ako Vám predstavíme naše návrhy, pokiaľ ide o štylizácie na firemné akcie, zistite, či existujú nejaké informácie súvisiace s dress kódom platným na danom stretnutí. Stáva sa, že firmy – aby svojim zamestnancom uľahčili úlohu a predišli nedorozumeniam – predložia podrobné pokyny týkajúce sa outfitu, ktorý je možné obliecť na danú udalosť.

Ak však tento údaj nie je zahrnutý, neznamená to absolútne, že sa na akcii môžete objaviť v každodennom outfite – chce to len trochu viac námahy zladiť štylizáciu. Vždy pamätajte na to, že obchodné akcie sú hlavne stretnutia venované práci, Vaša štylizácia by teda mala byť jednoduchá a elegantná.

Formálny obchodný štýl

V prípade formálnych obchodných štylizácií si nemôžete dovoliť žiadne prvky Vášho každodenného šatníka. Sú teda zakázané svetre, kardigány, džínsy či sneakersy. Obchodný formálny štýl znamená aj potrebu obmedziť farebnú paletu Vášho outfitu. Prijateľné sú farby ako čierna, hnedá, sivá, tmavomodrá, modrá a biela. Zdá sa Vám, že to nie je veľa? Na jednej strane áno, no na druhej – rozhodne to uľahčuje výber a navyše – je ťažké zvoliť nesprávne farby, pretože všetky tieto farby do seba dokonale zapadajú.

Môžete si dovoliť napríklad jednoduché šaty bez hlbokého výstrihu alebo elegantné dámske nohavice, žaket a košeľu – všetko v uvedených farbách. Výber outfitu pre muža je oveľa jednoduchší: páni si môžu jednoducho obliecť klasický oblek a košeľu – a formálny obchodný štýl je hotový!

Casualový biznis štýl

Každodenný biznis štýl znamená oveľa väčšiu voľnosť, a to ako z hľadiska výberu strihov, tak aj farieb. Môžete si dovoliť o niečo jednoduchšie, každodenné oblečenie – páni nemusia nosiť obleky ani kravaty. Pre ženu bude úplne postačujúcim outfitom košeľa s jemným, elegantným vzorom a elegantné dámske nohavice. K tomu budú dostatočnou voľbou napríklad členkové čižmy na nízkom opätku a ak je chladný deň – štylizáciu možno doplniť jednoduchým kardigánom.

Hoci množstvo farieb, ktoré je možné zvoliť v prípade business casual štýlu rozhodne rastie, nemôžete si dovoliť všetko: neónové, pútavé farby či intenzívna červená nie sú farby určené pre obchodné štylizácie. Lepšie riešenie – vedľa farebnej palety opísanej v oficiálnom štýle – bude tlmené, napríklad pastelové farby.

Oblečenie na pracovné stretnutie by malo byť módne a elegantné, ale aj pohodlné. Pamätajte na to pri výbere štylizácie a zohľadnite svoje preferencie: nesnažte sa vtesnať do šiat, ak máte radšej nohavice a naopak – nenúťte sa nosiť elegantné dámske nohavice, ak sa v šatách cítite lepšie.

Article Categories:
Nezaradené