sep 5, 2022
406 Views
Komentáre vypnuté na Čiernobiela kúpeľňa – ako ju zariadiť?

Čiernobiela kúpeľňa – ako ju zariadiť?

Written by

Kúpeľňa vo vašom dome alebo byte by mala byť praktická a pohodlná. Na jednej strane netreba zabúdať, že kombinácia musí byť elegantná aj estetická. V peknej kúpeľni sa postaráte o vlastnú hygienu a v takejto kúpeľni budete spokojní. Existuje mnoho spôsobov, ako zariadiť kúpeľňu. Jedným z nich je vytvorenie jedinečnej kompozície založenej na kontrastoch. Bielo-čierna kúpeľňa je čoraz obľúbenejšia, presvedčte sa, aký úžitok z nej môžete mať.

Aká atraktívna je čiernobiela kúpeľňa?

Čiernobiela kúpeľňa je klasická elegancia a nezvyčajná krása. Vysoký kontrast pôsobí nezvyčajným dojmom, jedinečné farby pôsobia elegantne a módne. Čierna a biela idú ruka v ruke, toto nadčasové duo dobre poslúži aj v kúpeľni. Pozrite sa, ako získať takúto zaujímavú kombináciu. Kúpeľne musia mať predovšetkým vhodnú povrchovú úpravu. Je tiež dôležité usporiadať dobre vybraný nábytok.

Aké obklady do kúpeľne treba položiť, aby bola čiernobiela kúpeľňa atraktívna?

Čiernobiela kúpeľňa by mala byť správne dokončená. Vyberte čierne a biele dlaždice. V aranžmáne môžete čerpať inšpiráciu z internetu alebo využiť vlastnú fantáziu. Existuje mnoho spôsobov, ako položiť dlaždice. Dokonalá bude biela podlaha a mozaika na stene. Pamätajte, že čierna je veľmi dominantná farba, preto je lepšie obložiť menšiu plochu čiernymi dlaždicami. Týmto pravidlom sa riaďte najmä pri zariaďovaní malej kúpeľne. Vo väčšej miestnosti môžete zvoliť čierne steny. Vyhnite sa však umiestneniu čierneho obkladu na všetky steny, použite radšej šikovne rozmiestnené detaily. Tmavým obkladom môžete obložiť aj jednu stenu. Tá so zrkadlom bude vyzerať atraktívne. Čiernu a bielu do priestoru získate nielen obkladmi – kontrastná farba stien sa dá získať aj inak. Môžete tiež použiť farbu alebo vodotesnú tapetu. V prípade tapiet budú zaujímavým nápadom tapety, ktoré majú navyše čiernobielu grafiku.

Čiernobiela kúpeľňa

Ktorý nábytok bude najlepší?

Medzi produkty, ktoré sa oplatí umiestniť do čiernobielej kúpeľne, patrí určite biely kúpeľňový nábytok. Je potrebné ich usporiadať, keď sa má zariadiť malá kúpeľňa. Kúpeľňový nábytok môže mať čierne doplnky (napr. kľučky). Pri nákupe nábytku sa oplatí vybrať sady vhodných produktov. Vďaka tomu vybavíte priestor v kúpeľni najlepšie a najrýchlejšie. Interiér je potrebné doplniť vhodnou keramikou: umývadlom, toaletou a sprchovacím kútom alebo vaňou. Stojí za to vybrať bielu keramiku. V čiernobielej kúpeľni umiestnite ďalšie kúpeľňové skrinky a regály. Ak miestnosť nie je veľká, rozhodnite sa pre sprchu a závesné police. Usporiadanie miestnosti sa stane plne funkčným a praktickým, keď tam umiestnite veľké zrkadlo. Čím viac čiernej použijete, tým väčšie by malo byť zrkadlo. Výsledkom je, že zrkadlo bude odrážať svetlo a osvetľovať zdanlivo tmavé prvky. Dobré osvetlenie bude preto základom pre aranžmán v čiernej farbe. Zdôraznite krásu celku dobrými doplnkami. Vyberte položky, ktoré sa k sebe hodia. Kúpeľňové zostavy sa oplatí vyberať ako pri doplnkovom vybavení, tak aj napríklad pri podložkách. Nezabudnite pripraviť odpadkový kôš, misku na mydlo, nádobu na tekuté mydlo, držiak toaletného papiera a záchodovú kefu – všetky prvky by mali byť čierne a biele. Koberce, ktoré položíte na podlahu, by mali mať podobný motív, napríklad geometrický alebo kvetinový.

Je čiernobiela kúpeľňa len mužská kúpeľňa?

Čiernobiela kúpeľňa je elegantná, jednoduchá a jedinečná. Z tohto dôvodu veľa mužov volí takéto riešenie izieb. Na jednej strane ide o mimoriadne estetickú kompozíciu a na druhej strane je mimoriadne praktická. Tento motív je vhodné umiestniť aj do kúpeľne s glamour štýlom. Glamour interiér využíva jednoduché, ale pekné riešenia, elegantná čiernobiela kúpeľňa bude preto dokonalá.

 

Article Categories:
Ako na dom a zahradu