jún 6, 2016
7560 Views
Komentáre vypnuté na Stieracie žreby sú na Slovensku stále obľúbenejšie

Stieracie žreby sú na Slovensku stále obľúbenejšie

Written by

Prvý stierací žreb uzrel svetlo sveta už v roku 1974, pričom jeho kolískou je americký štát Massachusetts. Autorom tohto žrebu je počítačový expert John Koza, ktorý spolupracoval s marketingovým špecialistom Danielom Bowerom. Historicky prvý los sa volal “The Instant Game”, ktorý hráčovi umožňoval získať až 10 000 dolárov. Pritom jeho cena bol len jeden dolár. Od tej doby sa začali stieracie žreby šíriť naprieč celým svetom rýchlosťou blesku.

Už pred viac ako štyridsiatimi rokmi ľudia túžili po okamžitom uspokojení. No čakať týždne alebo dni na vyhlásenie výherných čísiel sa im rozhodne nechcelo. Z tohto podnetu vznikol stierací žreb, ktorý si obyvatelia štátu Massachusetts obľúbili. A potom sa začali žreby šíriť ako lavína.

John Koza mal na starosti počítačovú stránku, teda vymyslel algoritmus vyhodnocujúci úplne náhodné výsledky pre každý lotériový los. A Daniel Bower mal bohaté skúsenosti v marketingovom svete, teda sa postaral o vizuálnu stránku kartičky. Dôležité bolo, aby los zaujal a vzbudil záujem.

Klasické stieracie žreby

V súčasnej dobe, kedy chytré telefóny a internet ovládajú celý svet, sa dajú losy rozdeliť na klasické a internetové. Ale najprv sa zameriame na tlačené kartičky, ktoré kúpite prakticky kdekoľvek. Či už zájdete na benzínovú pumpu, alebo do trafiky.

Určite ste už niekedy skúšali, či pri vás stojí šťastie a či v stieracom žrebe náhodou nevyhráte nejaké to euro. Pre neskúsených a touto témou „nepobozkaných” ešte podotkneme, že žreb musíte zotrieť kovovým eurom, aby ste si zobrazili (ne)výherné čísla či obrázky. Čo los, to iné pravidlá, a preto je potrebné si ich vždy prečítať. Niektoré stieracie losy dokonca ponúkajú jackpot, pričom môžete vyhrať sumu, o ktorej sa vám doteraz nesnívalo.

Stieracie žreby online

S príchodom modernej technológie sa začali rozširovať tiež žreby online, u ktorých je kladený dôraz predovšetkým na komfort. Nemusíte stáť dlhé rady v trafike, jednoducho stačí mať príslušnú aplikáciu, prípadne nájsť si príslušnú internetovú stránku zameranú na stieracie losy.

Veľmi obľúbená je slovenská webová stránka MOBILOS.sk, ktorá sa orientuje práve na online stieracie žreby. Dokonca má vlastnú aplikáciu dostupnú pre mobilné telefóny s mobilným operačným systémom iOS a Android. Všetko prebieha tak, že sa vám najprv zobrazí vedomostná otázka, potom si vyberiete žreb v určitej hodnote, napríklad za 1 €. Následne sa vám ponúkne niekoľko eurových losov, z ktorých si vyberiete ten, o ktorom si myslíte, že je výherný. A po zaslaní textovej správy s príslušným kódom môžete začať so stieraním žrebu. Môžete vyhrať desiatky tisíc eur, pokiaľ pri vás bude stáť pani Šťastena.

Pri stieracích žreboch však musíte byť opatrní – rovnako ako u každej podobnej hry – a hrať s rozumom. Túžba po výhre nemôže premôcť váš zdravý rozum.

Article Categories:
Ako na to