feb 2, 2022
466 Views
Komentáre vypnuté na Steppery vám pomôžu dostať sa do formy!

Steppery vám pomôžu dostať sa do formy!

Written by

Počas sviatkov sa na vás čo-to nalepilo a teraz uvažujete, že je najvyšší čas začať pracovať na vašej figúre? Všetci to poznáme, nebojte sa. Skvelé je, že aj v domácich podmienkach viete s kilogramami navyše zatočiť, nemusíte ani nikam chodiť. V dnešnej dobe totiž nikdy neviete, kedy vás čakajú aké obmedzenia a návšteva fitness centra nie vždy prichádza do úvahy.

Stepper je jednou z možností, ako môžete v pohodlí doma pracovať na svojej postave. Poďme sa mu teda bližšie pozrieť na zúbok a zistiť, prečo je stepper šikovným vybavením každej domácej posilňovne.

Aké výhody má cvičenie na stepperi?

Stepper alebo ministepper je síce relatívne malé, no účinné posilňovacie zariadenie. Okrem toho, že je veľmi skladný, vďaka čomu si s ním môžete zacvičiť takmer kdekoľvek, poskytuje vám aj mnoho zdravotných benefitov. Vďaka pravidelnému cvičeniu na stepperi si dokážete zlepšiť fyzickú kondíciu.

Ak túžite po vytvarovaných lýtkach, stehnách, zadku, ale aj ramenách a pažiach, stepper by ste rozhodne nemali obchádzať. Cvičením na stepperi si môžete zlepšiť stabilitu a rovnováhu, zbaviť sa prebytočných kilogramov a zároveň sa nemusíte báť, že si poškodíte kĺby ako pri behu alebo joggingu, stačí sa zamerať na aeróbne cviky s nízkym dopadom.

Vďaka možnosti nastavenia odporu si sami regulujete náročnosť cvičenia. Stepper výborne poslúži aj v domácnostiach, kde nie je miesto na bežiaci pás, orbitrek alebo rotoped. Modely s expandérmi vám zabezpečia kompletný tréning celého tela. Tichý chod steppera vám umožní cvičiť takmer kedykoľvek bez toho, aby ste rušili ostatných členov domácnosti alebo susedov.

Pre koho je stepper určený?

Ak ste sa nikdy predtým aktívne nevenovali žiadnemu športu, no rozhodli ste sa zmeniť to a niečo so sebou urobiť, stepper je výborným odrazovým mostíkom, ktorý vám dokáže zabezpečiť plnohodnotné cvičenie. Stepper však poslúži aj starším ľuďom, ktorí si chcú udržať srdce v dobrej kondícii a záleží im na forme, no užitočný je aj pri rehabilitáciách po úrazoch.

Nemáte doma veľa miesta na zriadenie domáceho fitka, no predsa len by ste chceli stroj, ktorý nezaberá veľa miesta, nestojí veľa, no dostanete veľa muziky? Stepper je odpoveď! Ak chcete schudnúť, posilniť svaly, alebo sa dostať do formy, jednou z ciest je určite stepper. Nezáleží na vašom veku, kondícii, či ste mamička po pôrode alebo sa venujete cvičeniu, stepper je vhodný naozaj pre každého.

Ako a kde si vybrať stepper?

Tak ako pri všetkých zariadeniach na cvičenie, aj pri stepperoch sú k dispozícii rôzne prevedenia. Pomôžeme vám zorientovať sa a vybrať si ten, ktorý najlepšie bude vyhovovať vašim požiadavkám.

Klasický stepper je charakteristický tým, že nohy vykonávajú pri cvičení pohyb podobný chôdzi hore a dole. Stepper Twist má odlišný mechanizmus pôsobenia, pretože pohyby pedálov pripomínajú korčuľovanie na kolieskových korčuliach, vďaka čomu okrem tónovania svalov nôh a zadných partií dokážete tvarovať aj brucho a boky.

Nákup steppera za výborné ceny vyriešite tu: https://hop-sport.sk/steppery/ Na výber máte ministeppery, steppery s nastaviteľným odporom aj modely s expandérmi na posilnenie celého tela v rôznych farebných prevedeniach, s pevnou konštrukciou a nastaviteľnou výškou pedálov, ale aj monitorovaním najdôležitejších funkcií.

Article Tags:
·
Article Categories:
Ako na to