jan 31, 2022
461 Views
Komentáre vypnuté na Ako sa zbaviť kuny pod kapotou auta

Ako sa zbaviť kuny pod kapotou auta

Written by

Ak sa vám ráno nepodarilo naštartovať vozidlo, príčiny môžu byť i iné ako vybitá batéria. Možno sa pod kapotou vášho automobilu usadil jeden malý, prefíkaný a hlavne neželaný návštevník. Hovoriť budeme o kune, ktorá je priam majstrom vo vliezaní do malých priestorov. Kuna je zároveň zviera, ktoré dokáže pod kapotou za pár hodín prehrýzť všetky káble.

Prečo kuny vlezú pod kapotu

S príchodom zimy hľadajú všetky divo žijúce zvieratá útočisko v teplom prostredí. Jedným z týchto zvierat je kuna lesná. Kuna sa rada schováva nielen na povale, ale tiež pri motore automobilu. Dôvod je prostý. Po zaparkovaní vozidla zostáva motor ešte dlho teplý. Kuna má veľmi malé a ohybné telo, preto sa ľahko dostane aj do najmenších priestorov pod kapotou. Zároveň má veľmi ostré zuby a rada ochutnáva všetko, čo nájde vo svojom okolí. Pokojne sa môže stať, že za jediný večer strávený pod kapotou vášho vozidla rozhryzie kompletnú elektroinštaláciu, celé zväzky káblov alebo gumové tesnenia. Škoda po takomto besnení znamená stovky až tisíce eur vyhodených za opravu. Pred kunami vás bohužiaľ neochráni ani parkovanie v garáži. Iste vás v tomto momente napadla otázka, ako sa zbaviť kuny. Babské rady nie sú vždy účinné a keď si kuna zvykne na určité prostredie, tak ju z neho len ťažko vypudíte. Jediné, čo na kuny zaberá sú rôzne druhy odpudzovačov, plašičov a chemických ohradníkov.

Prírodné bariéry vo forme sprejov a guľôčok

Jednou z možností boja s kunami sú prírodné bariéry a odpudzovače vo forme sprejov alebo guľôčok. Ak hľadáte naozaj rýchlo pôsobiaci a účinný prostriedok, odporúčame vám k motoru pod kapotu auta vložiť pachový odpudzovač na KUNY. Stačí 3 až 5 guľôčok, ktoré znamenajú pre kuny neprekonateľný zápach. Guľôčky je nutné umiestniť do malého vrecka, ktoré zavesíte v primeranej vzdialenosti od motora. Káble a hadice pod kapotou auta je možné nastriekať prípravkom XT Marten stop. Tento sprej je pre kuny nepríjemný kvôli zápachu a tiež pre svoju príchuť. XT Marten stop účinkuje dlhodobo. Aplikovať by ste ho mali vždy po umytí podvozku.

Elektrické odpudzovače a plašiče kún do automobilov

V prípade, že hľadáte odpudzovače na inej báze ako chemickej, kúpte si do auta odpudzovač kún KEMO M180. Prístroj kemo je možné použiť aj v poľnohospodárskych strojoch a karavanoch. Pripája sa do siete alebo do zapaľovača vo vozidle. Princíp jeho fungovania je jednoduchý, ale veľmi efektívny. Po zapojení do zdroja napätia vydáva odpudzovač ultrazvukové signály, ktoré sú pre sluch kún veľmi nepríjemné. Tento prístroj potrebuje na svoju prevádzku minimum energie, je veľmi odolný a funguje aj pod vodou. V prípade, že nemáte po ruke elektrický zdroj, využite mobilný ultrazvukový odpudzovač na batérie KEMO FG022. Maximálne účinný a efektívny je odpudzovač kún do auta KEMO M186 s vysokonapäťovými plochami, ktorý okrem ultrazvukového signálu dokáže kuny odplašiť pomocou vysokonapäťových platničiek.

 

 

Article Tags:
·
Article Categories:
Ako na to