sep 29, 2021
387 Views
Komentáre vypnuté na Správne dĺžky SEO parametrov: poznáte všetky?

Správne dĺžky SEO parametrov: poznáte všetky?

Written by

SEO parametre sú pri písaní článkov mimoriadne dôležité. Denne je publikované veľké množstvo blogov. To je dôvod, prečo by ste si mali na dĺžke jednotlivých parametrov záležať. Aká je však tá správna?

Ak chcete začať optimalizáciou vášho webu, využite SEO služby. Tie vám zaručia to, že vaša stránka sa bude nachádzať na vrchných pozíciách vo vyhľadávaní. Články by však mali byť napísané kvalitne, a to zahŕňa aj jednotlivé SEO parametre. Ktoré to sú?

Hlavný nadpis a podnadpisy

Hlavný nadpis (H1) by mal obsahovať do 90 znakov a kľúčové slová. Nie však viac ako tri. Podnadpisy by mali byť výrazne kratšie a jasné. Prvé, čo čitateľ uvidí sú nadpisy a podnadpisy. Preto buďte kreatívni a zaujmite ľudí natoľko, aby si vás článok prečítali dokonca. V prípade, že neviete ako a chcete zvýšiť návštevnosť webu, môžete si spraviť SEO online test, ktorý je bezplatný.

Metadescription

Metadescription je stručný opis webovej stránky. Mal by osloviť človeka natoľko, aby klikol pri vyhľadávaní práve na váš web. Pri písaní opisu nezabúdajte na vloženie kľúčového slova. Ideálna dĺžka pre metadescription je 135 až 150 znakov.

Kľúčové slová

Kľúčové slová by mali byť rozložené v celej dĺžke textu, a to najmä na začiatku. Na vylepšenie tiež slúži SEO analýza kľúčových slov. Tá má obrovský vplyv na štruktúru, obsah a optimalizáciu stránok pre vyhľadávače. Aký je rozdiel medzi long – tail a short – tail kľúčovými slovami?

Long – tail kľúčové slová sú o niečo konkrétnejšie a majú menšiu konkurenciu ako tie short – tail. Sú špecifickejšie a vhodné pre určitú skupinu ľudí. Uvedieme si príklad. Short – tail kľúčové slovo je kniha, za to long – tail zahŕňa knihy pre budúcich právnikov.

Prelinky s URL

Pri písaní článkov používajte prelinky s URL, ktoré sa môžu viazať na ďalšie kategórie vašich vlastných blogov. Aby bola URL čitateľná a prehľadná, mali by ste sa držať nadpisu. Nezabúdajte však, že za adresou domény by nemalo byť viac ako päť slov.

 

Article Tags:
Article Categories:
Ako na to