feb 27, 2017
1710 Views
Komentáre vypnuté na Skupiny sprostredkovateľov finančných služieb

Skupiny sprostredkovateľov finančných služieb

Written by

Na súčasnom finančnom trhu už nájdeme riešenie na hocijaký problém. Financie sú súčasťou života každého z nás, takže vyhľadávaním finančných sprostredkovateľov sa zaoberá z času na čas každý z nás. A kde je dopyt, tam je aj ponuka. Na finančnom trhu sa začína objavovať čoraz väčší počet tých, ktorí sa finančným sprostredkovaním zaoberajú. Firiem, ktorých hlavnou podnikateľskou činnosťou je finančné sprostredkovanie je už mnoho. Jednou takou je aj spoločnosť winners group, ktorá na trhu pôsobí už niekoľko rokov. Sprostredkovateľov v oblasti financií možno rozdeliť na dve základné skupiny:

  • špecializované finančné inštitúcie: do tejto kategórie spadajú najmä bankové subjekty, poisťovne, lízingové spoločnosti. Sú charakteristické tým, že sa hlbšie špecializujú len na jeden produktový rad. Nájdeme však už také, ktoré svoje začínajú produktové rady navrhovať tak, aby zasahovali do viacerých rozličných oblastí. Ako príklad možno uviesť banku, v ktorej ponuke nájdeme aj sprostredkovanie poistných služieb.
  • inštitúcie s komplexnou ponukou: predstavujú také spoločnosti, ktoré sa neorientujú na ponuku len jedného produktu, ale služby majú nastavené komplexným spôsobom tak, aby zasahovali do všetkých oblastí, ktoré sa  s financiami spájajú. V takýchto spoločnostiach dochádza ku kombinácii takmer všetkých produktov v rámci finančného trhu. Ako príklad možno uviesť ich širokospektrálnu orientáciu – nie sú zamerané len na poskytovanie poistných služieb, ale v ich ponuke nájdeme aj úverové produkty, lízingové služby či finančné poradenstvo v rozličných oblastiach. Ich hlavným cieľom väčšinou býva šetriť čas a chuť svojich klientov. Na trhu už existuje viacero finančných ponúk a nie je jednoduché sa v nich zorientovať a vybrať tú najvhodnejšiu. Klientovi nebýva veľmi po vôli stráviť čas nad prehliadaním prospektov a porovnávaním produktov rozličných sprostredkovateľov. Na tieto činnosti si väčšinou zabezpečuje služby externého článku – sprostredkovateľa, ktorý zaňho vykoná všetky činnosti a pomôže mu s výberom najlepšej možnosti. Výhodou komplexne nastavenej ponuky je aj to, že zákazník nemusí využívať služby viacerých sprostredkovateľov, ale všetko nájde pod jednou strechou. Zákazník tak nemusí byť v kontakte so všetkými z nich, ale len s tou, s ktorou spolupracuje.

Služby finančného sprostredkovateľa sme nútení využívať počas svojho života až niekoľko krát. Vybrať si toho správneho finančného sprostredkovateľa nie je jednoduché, avšak ani nemožné. Výber tej správnej inštitúcie, ktorá pre nás sprostredkovanie zabezpečí musí byť vykonané správne. Aj keď už existujú rozličné recenzie, ktoré bývajú tiež veľmi nápomocné, pred samotným rozhodnutím si treba aspoň zbežne pozrieť ponuku sprostredkovateľa. Rozhodnutie však prichádza až po samotnom stretnutí so sprostredkovateľom. Ak má proaktívny prístup k jeho zákazníkovi, snaží sa mu pomôcť a spolupráca neskončí ihneď po podpísaní zmluvy, práve produkt tejto spoločnosti je ten pravý. A takýtmo prístupom je známa aj spoločnosť Winners group.

Article Categories:
Ako na to