apr 9, 2018
1186 Views
Komentáre vypnuté na S first minute do Bulharska

S first minute do Bulharska

Written by

Zima je za nami a pre nás všetkých to znamená, že je čas poobzerať sa po letnej dovolenke. Vravíte si, veď to ešte má čas? Nie, pretože práve teraz je tá najvhodnejšia chvíľa rezervovať si dovolenku s možnou zľavou až do 40 % a s mnohými ďalšími výhodami, ako sú napríklad výber želaného termínu, apartmán podľa predstáv s výhľadom na more či vychádzajúce/zapadajúce slnko, možnosť vybrať si v cene zájazdu aj poznávacie výlety alebo ubytovať dieťa zadarmo. Využite tieto výhody a rezervujte si first minute do Bulharska ešte dnes.

180 slnečných dní v roku

Keď sa povie Bulharsko, azda každý si predstaví ako prvé nádherné čisté more, na ktoré môže byť právom hrdé nejedno letovisko. Ak sa k tomu pridajú ešte aj pieskové pláže, schyľuje sa na dovolenku ako stvorenú pre rodinné dobrodružstvá plné smiechu, hier, stavania pieskových hradov či pečenie „koláčikov“. Určite každý už okúsil ten príjemný pocit pod nohami, ktorý dokáže vytvoriť tento jemný „prášok“, je to ako kráčať po obláčiku a pri mori je tento zážitok ešte intenzívnejší. Piesková guľovačka? Kto dostane najviac zásahov, prehráva. Zoberte sem svoje deti a uvidíte, ako si to tu užijú. Konečne si tak nájdete čas na svoje obľúbené činnosti a dlho vytúžený (zároveň aj zaslúžený) relax. Vďaka výhodnej polohe má Bulharsko ideálne podmienky na to, aby ste sa cítili príjemne a komfortne. Letné teploty sa pohybujú okolo tridsiatich stupňov Celzia, čo je ako stvorené na kúpanie sa v mori, ktoré v lete dosahuje teplotu dvadsaťosem stupňov.

Cestujeme do Bulharska

Ak ste sa už rozhodli pre túto destináciu, mali by ste vedieť, že časový posun je plus jedna hodina oproti Slovensku. Do peňaženky si nachystajte buď eurá, alebo doláre. Nemusíte sa báť, že sa s Bulharmi nedohodnete, hovoria po anglicky, rusky aj nemecky a dokonca na niektorých miestach už aj po slovensky. Budete očarení krajinou, ktorá nie je preplnená turistami, a tak si to vychutnáte o to viac bez zbytočných zdržaní v preplnených uliciach. Nenechajte si ujsť prechádzku po najkrajších plážach, ako sú Albena, Primorsko, Smokini alebo Atliman, či návštevu rybárskej osady Sozopol. Prímorské mestečko Varna sa postará o rodinné zážitky v podobe akvária a delfinária, zoo, množstvo krásnych záhrad a atrakcií pre deti a tiež športové a kultúrne vyžitie. Mestečko Plovdiv vám ukáže čosi z antiky a renesancie, Nessebar zas ohúri s kláštormi i úžasnými reštauráciami a službami. Rila spôsobí nezabudnuteľný zážitok zo svojich siedmich jazier, skaly v Belogradchiku zapôsobia na tých, ktorí milujú prírodu a pompéznosť hôr. Hlavné mesto Sofia neobíďte bez návštevy Katedrály svätého Alexandra Nevského – ide o najväčšiu ortodoxnú katedrálu na Balkáne.

Bulharsko je krajina obrovských možností, ako správne využiť svoj voľný čas a efektívne minúť  svoje úspory na zážitky, na ktoré nebudete chcieť nikdy zabudnúť…

Article Categories:
Ako na to