sep 22, 2021
398 Views
Komentáre vypnuté na Rýchly prehľad roštov na posteľ

Rýchly prehľad roštov na posteľ

Written by

Potrebujete rýchlo kúpiť rošt na posteľ a nechce sa vám študovať desiatky recenzií či článkov? Prinášame vám prehľadný zoznam typov roštov na postele spolu s ich výhodami a nevýhodami. Vybrať rošt nebolo ešte nikdy tak jednoduché.

Latkové rošty

Latkové rošty veľa ľudí preferuje kvôli ich cene. Nevýhodou je, že sa s nimi ťažšie manipuluje, a ak si vyberiete zle, doplatia na to vaše matrace. Kvalita latkových roštov závisí od vzdialenosti jednotlivých segmentov, ktorá by nemala byť väčšia ako 4 centimetre. V opačnom prípade matrace rýchlo stratia svoj tvar. Rošty na posteľ označované ako latkové sa najčastejšie vyrábajú zo smreka, brezy alebo z buka. Bukové sú pevnejšie a dlhšie vydržia. Na latkové rošty sú najviac vhodné penové a pružinové matrace. Latkové rošty nie sú vhodné pre ľudí s vyššou hmotnosťou. Veľkou nevýhodou týchto roštov je i to, že sa jednotlivé latky od seba odsúvajú a spôsobujú diskomfort spania.

Lamelové rošty

Lamelový rošt patrí medzi najviac obľúbené výrobky medzi roštmi. Pri tomto type roštu sa nemusíte starať o to, aký matrac na neho položíte. Na lamelový rošt môžete totiž uložiť akýkoľvek matrac. Zároveň sa matrace na lamelovom rošte neničia. Táto vlastnosť je daná tým, že jednotlivé lamely roštu sa otáčajú v puzdre podľa zaťaženia. Matrace na tomto rošte môžu dýchať, neusádza sa v nich prach a ani plesne. Pozor však na počet lamiel. Čím bude ich počet vyšší, tým bude váha tela lepšie rozložená po celom povrchu matraca. Preto by ste sa mali zamerať na rošty s počtom lamiel minimálne 28. Lamelové rošty sa vyrábajú v pevnom alebo polohovateľnom prevedení. Oba typy lamelových roštov nájdete na stránkach e-shopu matracentrum.

Tanierové rošty

Medzi špičku medzi roštmi bez pochýb patrí tanierový rošt. Jeho názov napovedá, že je tvorený veľkým množstvom tanierikov. Tieto tanieriky sa dokážu točiť tromi rôznymi smermi podľa zaťaženia. Navyše sú aj rôzne tvrdé, čo ešte viac prispieva k stabilite matraca. Jedine tanierikový rošt dokáže zabezpečiť maximálny komfort spania. Ide vlastne o anatomický rošt, ktorý je vhodný pre všetky druhy matracov. Vybrať si môžete z modelu polohovateľného alebo nepolohovateľného.

 

 

 

Article Categories:
Ako na to