sep 22, 2021
598 Views
Komentáre vypnuté na Bytový textil z mikroplyšu – správna voľba do chladnejšieho počasia

Bytový textil z mikroplyšu – správna voľba do chladnejšieho počasia

Written by

Jeseň už klope na dvere a po nej nás opäť čaká studená zima. Teploty však klesajú už teraz, a preto by ste svoj domov mali pripraviť už teraz. Neváhajte a doprajte si luxusné hrejivé materiály vo vašej posteli či na kresle. Viete, ktorá tkanina je na studené obdobia najlepšia?

Sladké sny v hrejivej posteli

Na náš pokojný spánok má vplyv hneď niekoľko významných faktorov. Okrem pyžama a teploty v spálni nesmieme zabudnúť ani na posteľnú bielizeň. Pri čoraz nižších teplotách sú to práve obliečky a plachty, ktoré nás v noci ochránia pred prechladnutím. U väčšiny ľudí prevláda v posteli bavlna počas celého roka, no v jesennom a zimnom období sa núka aj omnoho zaujímavejší materiál.

Spomínaným materiálom je mikroplyš, ktorý má na svojom povrchu obrovské množstvo malých chĺpkov. Textúra mikroplyšu mu zabezpečuje neuveriteľnú hebkosť, vďaka ktorej ho na sebe ani necítite. Huňaté mikroplyšové obliečky sú naviac hrejivé, čo ocení celá vaša rodina. Tkanina dokáže zároveň absorbovať pomerne veľké množstvo tekutín, takže sa pri spánku ani nespotíte.

Vedeli ste, že…

… v obliečkach z mikroplyšu sa neudržujú alergény, prach ani roztoče?

Oddych pod teplučkou dekou je zázračný

Daždivé a chladné jesenné počasie vie spraviť z celého dňa nočnú moru. Kto by sa po náročnej pracovnej dobe nechcel zababušiť do hrejivej deky so šálkou horúceho čaju? Mikroplyšové deky budú robiť z každého večera príjemný relax bez ohľadu na to, aký deň ste prežili. Vďaka ich jemnej textúre sa budete cítiť ako v obláčiku a zo širokej ponuky motívov si vyberie celá vaša rodina.

Foto:mikroplysova_deka.jpg

Bytový textil na chladné obdobia

V ponukách obchodov však nenájdete len bytový textil z mikroplyšu. Jeho silnou konkurenciou sú rôzne upravené bavlnené tkaniny s vysokým vlasom. Jednou z nich je aj flanel, ktorý sa pýši svojím prírodným zložením a tiež hebkosťou či hrejivými vlastnosťami. Ak ale hľadáte takmer bezúdržbové obliečky, mikroplyš je tou správnou voľbou. V práčke sa nežmolkuje, nie je nutné ho žehliť a svoje farby si udrží skutočne dlho.

Teploty klesajú, slnko vychádza čoraz neskoršie a tma prichádza stále skôr. Počasie je stále viac sychravé a onedlho sa budeme prebúdzať do hmly. Je najvyšší čas vybrať si zo širokej ponuky mikroplyšového bytového textilu, ktorý vás zahreje a poteší v každom chladnom počasí. Mikroplyšové obliečky alebo deky dodajú vášmu interiéru útulnú atmosféru a správny motív môže pridať aj nádych luxusu.

Article Categories:
Ako na to