sep 17, 2021
472 Views
Komentáre vypnuté na 3 tipy, ako zabaliť darčeky rýchlo a štýlovo

3 tipy, ako zabaliť darčeky rýchlo a štýlovo

Written by

Krásne a geniálne darčeky nemusia byť len výsadou kreatívnych a šikovných. Tu je pár tipov, ako baliť darčeky jednoducho a aby sa páčili.

Že zabalenie darčekov na Vianoce zvládne každý ľavou zadnou? Môže sa to zdať samozrejmé, ale pre tých, ktorí práve neoplývajú kreativitou a zručnosťou, to tak jednoduché byť nemusí. Poďme sa mrknúť na pár tipov, ako jednoducho zabaliť darček a načerpať inšpiráciu od tých šikovnejších.

Mäkký darček? Aj ten možno ľahko zabaliť

Ak je niečo pri balení darčekov ozajstná výzva, sú to „mäkké darčeky”. Nedržia tvar, zle sa s nimi pracuje a baliaci papier sa vám pri balení ľahko dokrčí.

Riešenie ale môže byť jednoduchšie, než sa zdá. Nové rukavice, nočnú košeľu alebo ďalšie malé a neforemné darčeky stačí vložiť do darčekovej krabice, ktorá im dodá tvar a tú potom ľahko zabalíte do baliaceho papiera.

Dekoračná výplň pomôže s vyladením strohého darčeka

Od veci nemusia byť ani dekoračné výplne, ktoré krabicu s darčekom vhodne vyladia a dodajú darčeku pri rozbaľovaní šmrnc. Na vyplnenie vianočných balíčkov môžete využiť hodvábny papier ale aj drevitú vlnu.

Oboje stačí vhodne naaranžovať a farebne kombinovať. Hodvábny papier ľahko dodá „šťavu” stroho zabalenému darčeku v krabici, darčekovej taške alebo celofáne. Drevitá vlna zase pomôže nielen po estetickej stránke, ale môžete s jej pomocou darček v krabičke ľahko fixovať.

Drevitou vlnou stačí zľahka vystlať napr. darčekovú krabicu s priehľadným vekom a máte vyhraté

Drevitou vlnou stačí zľahka vystlať napr. darčekovú krabicu s priehľadným vekom a máte vyhraté

Vzor na baliacom papieri podľa vlastných predstáv raz-dva

Tiež nemôžete prísť na chuť hotovým vzorom na baliacom papieri a darčekových taškách? Tak to pre vás máme skvelú správu.

Vzor si totiž môžete veľmi ľahko vytvoriť podľa svojich predstáv a nebudete na to pritom potrebovať žiadne zvláštne aranžérske schopnosti. Stačí si vytvoriť veľmi jednoduchú pečiatku zo zemiaka.

Vystačíte si s pár zemiakmi, štetcom a farbou. Výsledok potom môže vyzerať naozaj profesionálne. Posúďte sami.

Vlastný vzor si na baliaci papier alebo darčekovú krabicu ľahko natlačíte napríklad pečiatkou zo zemiaka

Vlastný vzor si na baliaci papier alebo darčekovú krabicu ľahko natlačíte napríklad pečiatkou zo zemiaka

Spôsobov, ako štýlovo zabaliť darčeky na Vianoce, je množstvo. Kreativite sa medze proste nekladú.

Ale ak sa tento rok chcete s balením darčekov máličko pohrať a nezaseknúť sa pri tom na celé popoludnie, veríme, že s našimi tipmi a nápadmi sa vám to podarí.

 

Article Categories:
Ako na to