sep 22, 2021
1045 Views
Komentáre vypnuté na Aké svietidlá zvoliť do domu s nízkym a vysokým stropom

Aké svietidlá zvoliť do domu s nízkym a vysokým stropom

Written by

Zdediť starý dom znamená nielen radosť, ale aj starosť. Čakať vás bude rekonštrukcia, ktorá stojí nemalé peniaze. Na záver rekonštrukcie zistíte, že stropy v starom dome sú buď veľmi vysoké, alebo naopak nízke. Iste budete riešiť dilemu, aké svietidlá do týchto priestorov vybrať. My vám radi poradíme.

Priestory s nízkym stropom

Izby s nízkym stropom na jednej strane vyzerajú útulne, rýchlejšie ich vykúrite a na druhej opticky zmenšujú akokoľvek veľký priestor. V takýchto izbách musíte zabudnúť na obrovské lustre visiace zo stropu. Dobre by nevyzerali ani stropné svietidlá väčších rozmerov. Našťastie aj majitelia domov s nízkym stropom majú z čoho vyberať. Jednou z možností je bodové osvetlenie, ktoré môžete strategicky rozmiestniť všade tam, kde budete pracovať alebo napríklad čítať. Bodové osvetlenie vyzerá veľmi jemne a nenarúša vzhľad miestnosti. Podobnú službu vám spravia LED panely. LED panely môžete zapustiť nielen do stropu, ale tiež do podlahy. Pozor však na to, že vyžarujú intenzívne svetlo, a preto sa hodia skôr nad pracovný stôl do kuchyne alebo nad gauč v obývačke. Presvedčte sa na stránkach e-shopu led produkt, že aj panely dokážu vyzerať naozaj moderne. Nechcete sa za žiadnych okolností vzdať lustrov? Do miestností s nízkym stropom si kúpte také, ktorých dĺžka sa dá regulovať. Poslednou možnosťou svietenia v nízkych miestnostiach sú nástenné alebo stojace lampy. Nespĺňajú síce funkciu hlavného osvetlenia, ale ako doplnkové sú perfektnou dekoráciou.

Priestory s vysokým stropom

Aj vy milujete staré domy a ich vysoké stropy? Miestnosti s vysokým stropom sú tak trochu retro a majú nostalgický nádych. Menej nostalgické sú účty za kúrenie alebo chladenie veľkých miestností. S izbou s vysokým stropom sa môžete naozaj pohrať. Zabudnite však na malé lustre, ktoré by v takomto priestore zanikli. Buďte pompézni, kúpte si obrovské lustre plné krištáľu alebo tiež dizajnérske vychytávky s extravagantnými tvarmi. Dobre vás poslúžia lustre, ktoré budú zo stropu visieť až k pracovným plochám. Lustre s nastaviteľnou dĺžkou môžete umiestniť do rôznych častí izby a každý nastaviť do inej výšky. Niektorí ľudia riešia problém s vysokými stropmi tak, že do miestnosti nainštalujú drevené trámy a do nich zasadia napríklad bodové svetlá. Aj vo vysokých miestnostiach vyzerajú veľmi dobre stojace lampy. Ak sa vám bude miestnosť stále zdať veľmi prázdna, využite ako doplnkové svietenie LED pásy.

 

 

 

Article Categories:
Ako na domácnosť