jan 31, 2021
890 Views
Komentáre vypnuté na Rozpustné chemikálie a antihelmintiká

Rozpustné chemikálie a antihelmintiká

Written by

Čo si možno predstaviť pod pojmom antihelmintikum, čím sa vyznačujú vybrané chemické látky rozpustné v kvapalinách a aká je ich aplikácia v praxi?

Kde možno využiť rozpustnosť chemických látok?

Príkladom chemickej zlúčeniny rozpustnej tak vo vode, ako aj v niektorých rozpúšťadlách je dusičnan strieborný, ktorého chemický vzorec je AgNO3. Pracujú s nim profesionáli zo sféry analytickej chémie aj farmaceutickí pracovníci vzhľadom k baktericídnym a antiseptickým účinkom, ktoré sú pre túto zlúčeninu charakteristické. Pod CAS číslom 7761-88-8 a anglickým označením silver nitrate je z laboratória výrobcu PanReac AppliChem dostupný ako ampule prípadne v rôznych baleniach s objemom od jedného litra alebo s hmotnosťou od 20 gramov. K dispozícii máte v súčasnosti tiež vybrané výhodné balenia, ktoré sa dajú zakúpiť so zľavou vo výške 15 %. Alternatívne sa s dusičnanom strieborným stretnete  tiež v ponuke spoločností Glentham Life Sciences a Carlos Erba Reagants.

Chémia pre odčervenie a eshop pre profesionálov

Vďaka svojej hlavnej charakteristike ako antihelmintikum pri odstraňovaní hlístovcov a ďalších črevných parazitov je prvoradým účelom chemikálie menom levamisol odčervenie ošípaných a iných druhov domácich zvierat, ako sú napríklad kone, ovce, hovädzí dobytok či psy. Zároveň bolo prostredníctvom výskumu dokázané pôsobenie levamisolu na ľudskú imunitu a v niektorých prípadoch sa využíva pri liečbe reumatoidnej artritídy či v rámci onkologickej liečby. Levamisol sa štandardne predáva v balíčkoch s hmotnosťou od 5 do 25 gramov a v cenovom rozpätí 40 – 110 eur bez DPH.

Nielen uvedené, ale aj ďalšie chemické látky si odborníci môžu zadovážiť prostredníctvom webovej stránky Alchimica s eshopom doručujúcim v rámci Slovenskej aj Českej republiky. V oboch prípadoch vám pritom bude vaša objednávka dodaná v rovnakej lehote a tak sa nemusíte obávať toho, že by ste na zvolený sortiment čakali dlhšie než vaši českí kolegovia. Pokiaľ chcete byť v obraze ohľadom noviniek a akcií, ktoré portál svojim zákazníkom pravidelne ponúka, odporúčame vám prihlásiť sa na odber newsletteru predajcu, aby vám tak neušli žiadne aktuálne zľavy zvýhodnených produktov.

Article Tags:
·
Article Categories:
Ako na to