jan 31, 2021
950 Views
Komentáre vypnuté na Ako sa starať o pokožku tela, aby žiarila zdravím

Ako sa starať o pokožku tela, aby žiarila zdravím

Written by

Koža chráni naše telo a orgány pred vonkajšími negatívnymi vplyvmi. Pri starostlivosti o telo by ste preto nemali zabúdať ani na pokožku. Venujte jej dostatočnú pozornosť, používajte prípravky určené pre váš typ kože, pravidelne ju hydratujte, krémujte, nanášajte na ňu oleje, jemne ju masírujte a doprajte jej ochranu v podobe krémov na opaľovanie.

Začnite zvnútra

Aby vaša koža vyzerala zdravo, musíte jej dodať dostatok vitamínov a minerálnych látok zvnútra. Jedzte zdravo a nezabúdajte ani na výživové doplnky. V prípade, že vidíte na svojej koži negatívne zmeny, ako napríklad vysúšanie, praskanie alebo naopak prílišné mastenie, je to znak, že vášmu telu niečo chýba. Pre pružnú a pevnú pokožku jedzte dostatok potravín obsahujúcich omega-3 mastné kyseliny vo forme rýb alebo semienok. Najúčinnejšie sú ľanové semiačka, ktorých by ste mali denne zjesť približne jeden až dve lyžice. Semienka môžete konzumovať priamo alebo vo forme oleja, ktorý pridáte do šalátov a iných pokrmov. Zo stravy by ste naopak mali vylúčiť sladkosti a cukor. Sacharidy nahraďte ich zdravými variantmi, napríklad ovocím, celozrnnými potravinami či strukovinami. Nezabúdajte ani na hydratáciu t.j. pite dostatok tekutín. Najlepšou voľbou je čistá voda alebo bylinné čaje. Kvalitné čaje na každý na mnohé zdravotné problémy a pre podporu vitality nájdete na stránkach internetového obchodu naureus.sk.

Denná starostlivosť

Okrem vnútornej výživy doprajte svojej pokožke aj vonkajšie ošetrenie. Možno si myslíte, že sa o svoju kožu staráte dobre, ale nemusí to byť pravda. Pri starostlivosti o pokožku by ste mali dodržiavať isté pravidlá a postupy. Dôležité je krémovanie kože na dennej báze. Premôžte svoju pohodlnosť a venujte každý deň po sprchovaní zopár minút naneseniu krémov alebo olejov na celé telo. Práve oleje sú veľmi šetrné k pokožke a lepšie sa vstrebávajú. Na veľmi vysušenú pokožku má skvelé účinky Bio Aloe vera olej značky Saloos. Tento olej okamžite pomáha pri podráždení, kožu hydratuje a ochráni ju proti strate vlhkosti. Vždy používajte oleje a krémy určené na váš typ pokožky. Snažte sa dávať prednosť prírodným prípravkom pred tými, ktoré obsahujú chemické zložky.

Na toto si dávajte pozor

Iste nechcete, aby vaša starostlivosť o kožu prišla nazmar. Preto sa vyhýbajte veciam, ktoré jej škodia. V prvom rade je to UV žiarenie. UV žiarenie vedie k predčasnému starnutiu kože a vyvoláva alergie či podráždenia. Nikdy nezabúdajte na krémy na opaľovanie aj počas zimných mesiacov. Snažte sa kožu chrániť pred vysokými i príliš nízkymi teplotami. Teplotné výkyvy kožu vysúšajú a je zraniteľnejšia. Pozorne čítajte etikety na telovej kozmetike a nikdy nekupujte prípravky, ktoré nemajú vyvážené PH. Doprajte svojmu telu dostatok spánku a eliminujte stresujúce situácie.

 

Article Categories:
Ako na zdravie a krásu