jan 31, 2021
1296 Views
Komentáre vypnuté na Lavička na cvičenie pre budovanie svalov a sily

Lavička na cvičenie pre budovanie svalov a sily

Written by

Existuje veľa strojov, ktoré vám pomôžu pri zvyšovaní sily a budovaní svalstva. Jedným z nich je lavička na cvičenie. Lavičky môžete vidieť hlavne vo fitness centrách, ale čoraz častejšie si ich kupujú športovci aj do domácnosti. Niektoré z nich sú veľmi skladné a umožňujú širokú variabilitu cvikov.

Pre koho sú lavičky na cvičenie určené

Lavička na cvičenie sa bude hodiť každému športovcovi, ktorý si chce dopriať poriadny tréning nielen v posilňovni. Samozrejme, že podobnú službu vám vedia poskytnúť aj iné stroje, napríklad posilovacia veža. Lavička je však oveľa skladnejšia a tréning na nej si môžete zostaviť podľa vlastných preferencií. Lavička na cvičenie je obľúbená predovšetkým u mužov, svoje si na nej vedia odcvičiť aj ženy. Nečakajte však kardio tréning, ale riadnu svalovú zaberačku. Primárne slúži lavička na posilňovanie svalov a tvarovanie postavy. Lavičky sa vyrábajú v rôznych modeloch, a preto si z nich vie vybrať každý. Niektoré vedia nahradiť mnohé stroje z posilňovne – ide o tzv. multifunkčné lavičky. Samozrejme, že za tento model si priplatíte, ale získate možnosť komplexného tréningu v pohodlí domova. Kliknite na stránky e-shopu inSPORTline a vytvoríte si lepšiu predstavu o typoch a cenách jednotlivých lavičiek. Pri výbere lavičky okrem funkcií prihliadajte aj na jej nosnosť. Nepočítajte však len s vašou váhou, ale aj váhou závaží. K lavičke je dobré si dokúpiť sadu činiek, nakladacie činky či iné drobné pomôcky na cvičenie.

Typy lavičiek na cvičenie

Rovná, šikmá či nastaviteľná lavička na cvičenie sú určené na tréning určitých častí svalových partií. Rovná lavička je vlastne základným typom a slúži na budovanie svalov rúk pomocou činiek. Šikmá lavička vám pomôže vyformovať hlavne svaly brucha, ale skúsení športovci ju vedia využiť aj na cvičenie s činkami. Nastaviteľná lavička je kombináciou predchádzajúcich dvoch lavičiek. Tu sa už dostávame k lavičkám, ktoré sa radia k vyššej triede. Bench-press lavička je opatrená stojanom na uchytenie obojručnej činky. Táto lavička umožňuje tréning zložený z drepov, mŕtvych ťahov a bench-pressu. Niektoré majú navyše zabudované rôzne nadstavce na nohy a ich precvičovanie. Najširšie možnosti tréningu vám vie poskytnúť multifunkčná lavička na cvičenie. Multifunkčná lavička plne nahradí cvičenie v posilňovni. Vyrába sa v rôznych variáciách, ktoré sú akoby spojením už spomínaných lavičiek. Pri kúpe si zistite všetky jej možnosti a informácie akými časťami na posilňovanie disponuje.

 

 

Article Tags:
Article Categories:
Ako na zdravie a krásu