feb 1, 2021
968 Views
Komentáre vypnuté na Akým oknám venovať pri výbere zvýšenú pozornosť?

Akým oknám venovať pri výbere zvýšenú pozornosť?

Written by

Drevené okná ponúkajú rôzne výhody a vlastnosti, o ktorých by ste mali jednoznačne vedieť aj vy. Už vopred zvážte energetickú účinnosť, potreby údržby, nepriaznivé poveternostné podmienky a vplyvy na životné prostredie. Vybrať ten správny typ okien pre váš domov znamená zvážiť klady, ale tiež možné zápory tohto prirodzeného materiálu.

Prirodzený materiál, ktorý už na prvý pohľad „zahreje“

Drevo z etického pôvodu je jedným z najekologickejších materiálov zo sveta stavebníctva aké je dnes k dispozícii. Drevo pri svojom spracovaní, výrobe a preprave spotrebuje najmenšie množstvo energie, čo z neho robí obľúbený materiál pre mnohých majiteľov domov, ktorí chcú kúpiť nové krídlové teploizolačné drevené okná. Okrem toho má navyše mimoriadne dlhú životnosť a je možné ju predĺžiť aj po výmene okien opätovným použitím a recykláciou. Drevené okenné rámy sú známe tým, že interiéru a exteriéru dodávajú určité čaro i charakter, zvyšujú hodnotu a celkovo zlepšujú vzhľad budovy. Čo však stojí za zmienku je fakt, že o drevo ako také sa treba dôkladne starať, s čím vám pomôžu odborníci, prípadne to so správnymi ochrannými prostriedkami zvládnete hravo aj vy.

Bezrámové i špaletové okná – akými vlastnosťami sa vyznačujú?

Pre náročnejších klientov, ktorí vyžadujú od okien nielen prvotriednu funkčnosť, ale aj nadčasové prevedenie, sú skvelou voľbou bezrámové okná KLASIK a INTEGRAL. Za zmienku stojí fakt, že sklo je v jednej rovine s podlahou a stropnou časťou, pričom pánty okien sú skryté. Izolácia okien je špičková a zároveň je zachovaná aj maximálna energetická efektivita. Špaletové či klasické kastlové okná sú v súčasnosti taktiež mimoriadne obľúbené, keďže okno disponuje vonkajším aj vnútorným krídlom a dá sa povedať, že ide o akéhosi predchodcu eurookien. Tak čo poviete, dáte prednosť klasickým dreveným oknám, moderným bezrámovým oknám či špaletovým oknám, ktoré nájdeme najmä na historických budovách?

 

Article Tags:
Article Categories:
Ako na dom a zahradu