feb 2, 2021
881 Views
Komentáre vypnuté na Komfort pre váš spánok? Skvelou voľbou budú tieto revolučné matrace!

Komfort pre váš spánok? Skvelou voľbou budú tieto revolučné matrace!

Written by

Spánok je základom pre naše zdravé fungovanie počas dňa. Preto nie je jedno, aké (zlo)zvyky si osvojíte vo svojom spánkovom biorytme a psychohygiene. Zdravo sa stravujete, stres ventilujete pri športe a zábave, no večer nie a nie zaspať? Pozreli ste sa bližšie na funkčnosť svojho matraca a ďalšej posteľnej výbavy? V tomto článku vám predstavíme, ako si vybrať matrac zo sortimentu evidovaných zdravotných pomôcok.

Akými základnými vlastnosťami disponujú ortopedické matrace?

Výhodou je, ak kúpou nového matraca neohrozíte kvality zdravého ekosystému. V podstate aj samotný matrac by mal byť zárukou spojenia prírodných materiálov a šetrného spracovania pre životné prostredie. Tejto myšlienke sú naklonené dostupné ortopedické matrace z kombinácie pien viscogreen a biogreen. Perfektne dokazujú, ako je prospešné spojenie obnoviteľných zdrojov počas výroby  – energia získavaná z prírodných zdrojov je postupne prenášaná na ortopedické matrace a dôsledkom toho priaznivo ovplyvňujú kvalitu nášho spánku.

Je v tom aj niečo iné, možno hovoriť o viacerých skrytých významoch? Luxusné na ortopedických matracoch je aj to, že ich užívateľ priam prežíva úžasný kontakt s prírodou. Harmónia a emočná pohoda sú ďalším, čo ortopedické matrace v našich spálňach podporujú.

Počas spánku čerpáme energiu zo slnka. Ako je to možné?

Možné je to už len tým, že suroviny, ktoré sa bežne vyrábajú z ropy, ortopedické matrace neobsahujú. Namiesto toho sú napustené výťažkami z rastlín, napr. z aloe vera a prírodnými olejmi, ktoré by bez dostatku slnečnej energie nemohli fungovať. Teda ani ortopedické matrace by nám dnes nezabezpečovali prirodzenú hygienu, pohodlie a charakteristickú vôňu.

V prípade, že tieto aktívne biologické zložky v mikrokapsulách vytvoria plochu na spanie s funkčnou mramorovou štruktúrou, sú navyše tvarovo stále a vysoko elastické. Ortopedické matrace dlhšie vydržia, vyhovujú špecifickým potrebám – pre športovcov, ale aj ľudí s nadváhou či ako výplň polohovateľných lôžok pre chorých a pacientov.

Poctivé a luxusné? Stále sa venujeme matracom v prírodných kvalitách

Takéto prívlastky získali napríklad luxusné latexové matrace v tuhých výplniach z kaučukového mlieka v kombinácii komfortnej peny a latexu. Práve toto spojenie zabezpečuje, aby aj v tvrdších matracoch bola zachovaná vzdušnosť a perfektná hygiena počas spánku. Podľa ergonómie zdravej chrbtice latexové matrace obsahujú až 5 rozličných zón. Dá sa teda povedať, že nie úplnú tmu, ale energiu zo slnka, jemnosť olejov a mlieka nevyhnutne potrebujeme pre pokojný spánok?  

 

 

Article Categories:
Ako na zdravie a krásu