júl 11, 2022
313 Views
Komentáre vypnuté na Prečo poslať dieťa do tábora a ako ho zbaliť

Prečo poslať dieťa do tábora a ako ho zbaliť

Written by

https://odpudzovace.sk/kategoria/skodca/hmyz/Pamätáte si ešte ne detské, pionierske tábory? Niektoré deti si z týchto táborov odniesli zážitky a iné zlé pocity. Detské tábory boli v minulosti o zákazoch a príkazoch, nebudovali v deťoch individualitu a program pre deti zostavovali nekvalifikovaní ľudia. Dnes sú letné tábory úplne o niečom inom. Z ponuky si vyberie naozaj každý – letné tábory v indiánskom štýle, jazykové tábory alebo tábory v konskom sedle. Aké bonusy prinesie dieťaťu pobyt v prírode a čo mu nezabudnúť zabaliť?

Prečo je tábor pre deti prínosom

Niektoré tábory sú organizované len ako denné pobyty, kedy sa dieťa večer vracia domov. Takéto prímestské tábory veľmi pomôžu rodičom, ktorí musia chodiť do práce a nemajú po ruke starých rodičov. Tábory s pobytom počas dňa i noci sú dlhé od 7 do 14 dní. Ak vaše dieťa v tábore ešte nebolo, odporúčame kratší pobyt. Uvidíte, ako si zvykne na cudzí kolektív a o rok ho môžete dať do letného tábora na dlhšie obdobie. V tábore sa deti venujú činnostiam, ktoré majú radi aj počas bežného školského roka. Súčasné tábory sú zamerané edukačne, prinášajú zábavu i nové poznatky. V tábore bez rodičov sa dieťa cíti samostatne, viac dospelo, naučí sa veľa vecí riešiť bez vašej pomoci. Hlavné je, že sa zrazu ocitne v kolektíve detí, ktoré doposiaľ nepoznalo. Nadviaže nové priateľstvá a zlepšia sa jeho komunikačné schopnosti. V letnom tábore bude mať neustále nejaký program, takže nebude celý deň len visieť na mobilnom telefóne. Často ide o turistiku do okolia, preto nezabudnite dieťaťu kúpiť turistické topánky. Okrem toho deťom deň spestrujú kolektívne hry, šport, poznávanie histórie a prírody.

Ako zbaliť deti do tábora v lese

Tábory organizované v prírode sú prospešné pre sebarozvoj dieťaťa i pre zdravie. Na pobyt ho pripravte tak, aby malo na každý deň čisté oblečenie. Znamená to, že napríklad pre 7-dňový pobyt potrebuje sedem tričiek či sedem párov ponožiek. Dôležitá je obuv do každého počasia. Túto vlastnosť spĺňa turistická obuv. Obuv pre turistov sa predáva ako dámska turistická obuv, topánky pre pánov i deti. Okrem turistických topánok pribaľte dieťaťu papuče a sandále k vode. Nezabudnite na doplnky t.j. ochranu pred slnkom v podobe šiltovky a slnečných okuliarov. Pre prípad zhoršeného počasia pribaľte svojmu potomkovi zopár kusov teplejšieho oblečenia a pláštenku. Z hygienických potrieb je dôležité zbaliť zubnú kefku a pastu, šampón, mydlo, hrebeň a pre dievčatká sponky, gumičky. Overte si či budú v tábore k dispozícii uterák a osuška. V lese sa v lese často vyskytuje otravný hmyz, a preto do tašky vložke repelent, krém na upokojenie pokožky a ako ochranu pred UV žiarením opaľovací krém. Na výlety bude dieťa potrebovať batoh, vlhčené utierky a fľašu na vodu.

 

Article Tags:
Article Categories:
Ako na to