nov 21, 2019
1355 Views
Komentáre vypnuté na Prečo je investičné zlato v čase krízy jednou z najlepších investícií?

Prečo je investičné zlato v čase krízy jednou z najlepších investícií?

Written by

Zabezpečiť svoje peniaze v čase krízy je mimoriadne dôležité. Nechávať svoje úspory v banke je riskantné, môžete totiž stratiť nemálo finančných prostriedkov. Investovanie svojich úspor do zlata je pritom tak jednoduché!

Je to skutočne tak, investovať do zlata môžete aj bez toho, aby ste boli burzovým mágom či skúseným investorom. Tento typ investície totiž nevyžaduje prakticky žiadne počiatočné znalosti a skúsenosti. Zlato stačí zo spoľahlivého zdroja kúpiť, bezpečne uschovať a následne ho môžete v prípade potreby kedykoľvek predať, za rovnakú, prípadne vyššiu cenu, za akú ste ho kúpili. To isté sa nedá povedať o iných obľúbených investíciách. Napríklad, investovanie peňazí do realít môže byť taktiež výhodné, no vopred si musíte danú oblasť dostatočne naštudovať. Musíte sa o nehnuteľnosti starať, musíte nájsť spôsob, ako ich dobre prenajímať či následne ich predať. Všetky tieto záležitosti vyžadujú dosť veľa znalostí. Investovanie do starožitností a obrazov zas prináša ďalšiu nevýhodu – na takéto predmety sa vzťahuje daň z pridanej hodnoty, ktorá najmä pri vyšších investíciách pomerne výrazne ovplyvní nákupnú a predajnú cenu daného predmetu. Práve tu prichádza rad na investičné zlato.

Zlato bez DPH?

Jednou z najväčších výhod investičného zlata je skutočnosť, že sa na neho nevzťahuje daň z pridanej hodnoty. Zlaté tehly a zlaté mince tak kúpite a predáte bez toho, aby ste platili zbytočne daň naviac. Nespornou výhodou je aj jednoduchá skladovateľnosť. Zlato stačí niekde bezpečne odložiť a nemusíte sa strachovať o to, že by v dôsledku pôsobiacich poveternostných vplyvov stratilo svoju hodnotu. Rovnako ho nepoškodí ani požiar a hrubé zaobchádzanie. Vaše úspory vo forme zlata tak bezpečne prežijú vyčíňanie krízy a všemožných živlov. A keď budete chcieť, zlato ľahko premeníte späť na peniaze. Obchoduje sa s ním totiž v každej časti sveta.

Article Categories:
Ako na to