aug 20, 2016
1380 Views
Komentáre vypnuté na Prečo hodinky Armani?

Prečo hodinky Armani?

Written by

Lebo sú dôkazom, že módna kreativita a zároveň brilantná kvalita dokáže ohurovať vo svete po celé desaťročia. Hodinky Armani sú skrátka stále in. Čomu vďačia za túto pozíciu?

Predovšetkým je jasné, že značka Armani mala už vybudované vo svete módy veľmi dôležité miesto, keď začala s hodinkami. Nie je to však len značka, čo na hodinkách láka. Je to aj ich samotný štýl, z ktorého priam dýcha taliansky duch, tradícia a rafinovaná sila detailov v kombinácii s konzervatívnym štýlom.

O Giorgiovi Armanim sa hovorí, že je to módny návrhár, ktorého zoslalo samo nebo. Je však zároveň jediným z najslávnejších, ktorí sa navrhovaniu nevenovali od malička. V mladosti sa venoval medicíne, ktorú aj vyštudoval. Našiel však vášeň vo fotografovaní a neskôr pracoval v milánskom obchodnom dome Rinascente ako dizajnér výkladov. Od roku 1964 pracoval v módnom dome Cerutti, kde vytvoril kolekciu pánskych modelov. Ukázalo sa, že práve jeho modely priťahujú zákazníkov, a to postupne viedlo k založeniu jeho vlastnej značky v roku 1970.

IMG_1981Jeho saká si obľúbili páni veľmi rýchlo. Oproti dovtedajšej móde boli ľahké, športových strihov a v neutrálnych farbách ako je šedá či béžová. Neskôr navrhoval aj kolekcie pre dámy, pre ktoré čerpal inšpiráciu v pánskych modeloch a tento trend mu ostal dodnes. Postupne sa pridávali okrem oblečenia aj doplnky. Obliekal známych hercov aj futbalové tímy, jeho kolekcie nosí dnes aj personál leteckej spoločnosti Alitalia. Produkty značky sa delia do niekoľkých úzko špecializovaných podznačiek, napríklad Giorgio Armani, Emporio Armani, Armani Jeans, Armani Exchange a tak ďalej.

Práve Emporio Armani, značka prístupná aj širokej verejnosti, prezentuje kolekcie hodiniek pre pánov aj dámy, klasické aj športové. Boli vytvorené tak, aby ladili s jednotlivými kolekciami oblečenia Armani. Už na pohľad v nich vidno zreteľný rukopis ich módneho tvorcu. Sú nadčasové, elegantné a trvácne. Ten, kto si kupuje hodinky Armani, kupuje si skutočný klenot, ktorý je navyše veľmi kvalitný. Často je ich kvalita porovnávaná so švajčiarskymi hodinkami. Odráža sa to na cene, s ktorou však už konzument obvykle ráta. Ukážte, že nie ste len tak hocikto a vyberte si svoj model značkových talianskych hodiniek Armani!

 

Article Categories:
Ako na to