nov 1, 2022
214 Views
Komentáre vypnuté na Pozor na myši v domácnosti! Sú to nebezpečné škodce

Pozor na myši v domácnosti! Sú to nebezpečné škodce

Written by

Myši pobehujúce hore dolu po dome nie sú len nepríjemné na pohľad, ale tiež veľmi nebezpečné zo zdravotného hľadiska. Nechávajú za sebou neporiadok, ničia majetok a roznášajú rôzne ochorenia. Ak ste spozorovali myši v interiéri, ihneď s nimi začnite bojovať. Prostriedkov na boj s hlodavcami máte k dispozícii niekoľko.

Riziká myší v domácnosti

Niekedy prítomnosť myší v domácnosti nespozorujete pri ich pohybe. Ich prítomnosť sa dá odhaliť po nájdení čierneho trusu, rozhryzených káblov alebo diery v nábytku. Myši sú plaché, a preto sa vyhýbajú ľudskej prítomnosti. Ak ich aj zazriete, tak ide o krátky okamih a ihneď utečú. Nemyslite si, že utiekli ďaleko. Vo vašom príbytku sa im páči, pretože majú neustále na dosah dostatok potravy a je im príjemne teplo. Minimum, čo by ste mali v okamihu podozrenia na prítomnosť myši spraviť, je rozloženie pascí na myši. Pasca na myši je nenápadná, pre ľudí neškodná a účinná. Obávať by ste sa nemali len uhryznutia od myší, ale tiež toho, keď sa poprechádzajú po jedle. Myši totiž prenášajú nasledujúce ochorenia:

  • Salmonelóza
  • Týfus
  • Žltačka
  • Leptospiróza
  • Zápal mozgových blán
  • Mor
  • Besnota
  • Listerióza

Boj s myšami nekončí u pascí

Okrem pascí na myši, ktoré ponúka na predaj každá drogéria, existujú aj iné prostriedky na boj proti hlodavcom alebo prístroje účinkujúce preventívne. Pasce na myši sa dajú kúpiť v podobe lepiacich pásov, ako plastové klietky alebo klasické drevené pasce. Ak nechcete mať po dome umiestnené neesteticky vyzerajúce pasce, môžete si zaobstarať deratizačné staničky. Ako prevenciu vám odporúčame kúpiť ultrazvukové odpudzovače, ktoré odplašia nielen myši, ale tiež ostatné hlodavce. Fungujú na princípe vysielania ultrazvukových signálov s meniacou sa frekvenciou. Znamená to, že na zvuk si myši nikdy nezvyknú, je pre nich nepríjemný. Z miesta, kde sa odpudzovač nachádza, myši ihneď utečú alebo sa k nemu ani nepriblížia. Tieto prístroje neškodia ľuďom a ani domácim maznáčikom. Za vyskúšanie stoja aj staré babské rady. Ide napríklad o rozmiestnenie mäty na miestach výskytu myší alebo pestovanie chilli a levandule.

Article Tags:
·
Article Categories:
Nezaradené